Здрастуйте шановані читачі. Я вирішив зробити цей невеликий огляд, тому що коли сам купував сантехніку для свого будинку, зіткнувся з проблемою вибору. Перш ніж її купити я навіть не замислювався що асортимент сантехніки настільки величезний. Власне вибирати мені припало між ванною і душовою кабіною, раковини, змішувачі і унітаз. Про них я вам сьогодні і розповім.
можна підрозділити на декілька категорії: чавунні, акрилові, з гідромасажною установкою і без неї. Чавунні ванни з гідромасажною установкою коштують дорожче, ніж акрилові з гідромасажем, оскільки в них її встановити набагато складніше, та і вибір форм чавунних ванн не великий у зв'язку із складністю виробництва. Акрил у виробництві набагато пластичнее і з нього можна зробити практично будь-яку форму. Також акрил легший матеріал і тепло тримає довше за чавун. Догляд за акриловою поверхнею набагато легше і свій первинний блиск вона зберігає набагато довше, ніж емальована. Те, що стосується мінусів: це міцність, акрил легше пошкодити і подряпати. Але для ремонту є спеціальні комплекти, при їх допомозі можна закласти як крізну діру, так і подряпину.
Душові кабіни підрозділяються на класи. Клас і ціна кабіни залежить від набору її функції і комплектації. Найдешевший варіант це звичайна кабіна з однією функцією душу. Далі йдуть кабіни з гідромасажною установкою, з функцією парової лазні, сауни, домофоном і так далі ці функції можна перераховувати довго. Вибираючи душову кабіну, дивитеся тільки з потрібними вам функціями, якщо вони взагалі потрібні, оскільки ніж більше функції, тим вище ціна.
При виборі раковини також варто враховувати розміри приміщення, оскільки в деяких випадках кутова раковина або міні-раковина заощадить вам угамую місця у ванній кімнаті, багато людей також придбавають міні-раковини для установки її в туалет. Зараз дуже популярні раковини із скла.
Вентильні змішувачі давно вже втратили свою популярність, оскільки дуже незручні в експлуатації, їм на зміну прийшли одноважільні змішувачі. Також в магазинах сантехніки є і такі змішувачі як термостатичні, безконтактні, сенсорні. Безконтактні змішувачі найчастіше ставлять в публічні місця. Безконтактні змішувачі подають воду заданої температури при підведенні до них рук і відключають, коли ви їх прибираєте (це реалізовується за допомогою датчика руху). Змішувач може бути одночасно: безконтактний з сенсорним управлінням і функцією термостата.
Зараз в моді підвісна . Відповідно і можна підрозділити на підлогові і підвісні, унітази з бачком і без боку. Без бачка це ті унітази, що комбінуються з системою інсталяції. Система інсталяції це металева рама із вже встановленим в неї бачком. Вона разом з патрубком каналізації, водопровідною арматурою ховається за фальш-стенкой (з гипсокартона), після чого на видноті залишаються тільки унітаз з кнопкою змиву.