(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые
Кабіна Ares1
2,268,00 €

Туалетна ванна кімната. Це не розкіш, а засіб...
Туалетна кімната... Ця словосполука безпомилково викликає у нас перед очима гламурні картини з романів Дюма. Церемонії обмивання і одягання королівських осіб і знаті, прекрасних куртизанок, обставлені з розкішшю і смаком. Парики і кріноліни після запашних ванн з рожевими пелюстками і благовонних притирань. Гори пудри і море духів. І все це відбивається в безлічі дзеркал.Поняття туалетної кімнати напевно, виникло з самим визначенням звершення туалету, яке включає не лише безпосередньо сам процес вибору і надягання одягу і накладення косметики, а також створення зачіски, але і всі передуючі цьому вранці гігієнічні процедури і викриття і підготовку до сну увечері. Всі ці дії мають загальну спрямованість - приведення себе у відповідний вигляд.

Вже на зорі розвитку людської цивілізації наявність в будинку спеціального приміщення, призначеного лише для цих специфічних цілей, свідчило про певний соціальний рівень його власників і їх приналежність до певної соціальної групи, про положення в суспільстві і багатстві. Впродовж довгих століть туалетна кімната була своєрідним символом статусу. І окрім здійснення власне туалету, в її стінах деколи вирішувалися долі народів і писалися історії держав. Обставлялося і улаштовувалося це приміщення майже завжди з розкішшю і особливим комфортом. Окрім ванни, умивальника і зручностей тут ставилися меблі: крісла, оттомани, пуфи, - але головним атрибутом, безумовно, був туалетний столик з дзеркалом і дзеркала в людське зростання, яких часто було декілька. Туалетна кімната, одна з самих інтимних зон палацу або удома, завжди знаходилася в приміщенні, суміжному із спальнею свого господаря або хазяйки і гардеробною кімнатою, це зручно і логічно.

Сучасний погляд

Для чого служить ванна кімната в нашому будинку" Сьогодні її призначення далеке не лише в тому, аби служити местомом здійснення чисто гігієнічних процедур, а також розумовій і фізичній релаксації. Тут же ми, що називається, опоряджаємося, на швидку руку або довго і ретельно, тобто, по суті, сьогодні вона претендує ще і на функції кімнати туалетною, проте у багатьох випадках стати такій в повному розумінні вона не може. Питання площі займає тут, мабуть, перше місце. У невеликій по розмірах ванній кімнаті розмістити все необхідне просто технічно неможливо, друге питання - це місце розміщення: якщо ванна в суспільній зоні квартири, найшвидше, нічого не вийде теж. Це противоречит самій ідеї. Проте все в більшій кількості випадків замість звичайних ванних кімнат і в міських квартирах, і в будинках удається створити не що інше, як туалетні ванні кімнати в повному розумінні цього слова. Великі простори сучасного житла або уміле планування дозволяють зонувати їх так, що на ті приміщення, на яких традиційно економилося місце або на яких раніше нього не хапало зовсім, тепер площі більш ніж достатньо. Сучасній людині туалетна кімната, а точніше сказати, ціла зона, потрібна анітрохи не менше, ніж французькій вельможі, або куртизанці XVII століття, або англійському джентльменові, або пані вікторіанської епохи, а може навіть і більше. Адже своєму туалету і зовнішньому вигляду ми приділяємо анітрохи не менше уваги, ніж вони, і, збираючись на світський захід увечері або відповідальну ділову зустріч вдень, деколи проводимо перед дзеркалами вельми значний час.

Облаштування сучасної туалетної кімнати

В принципі пристрій туалетної кімнати в сучасній квартирі або котеджі не так вже і відрізняється від історично прийнятого, що абсолютно не дивно. Адже функції у неї ті ж самі. Місце розміщення - завжди інтимна зона будинку, поряд із спальнею і вбиральнею, в ідеалі ці три приміщення взагалі мають бути сполучені в блок або обов'язково бути суміжними.

Мінімальна площа власне туалетної кімнати має бути близько п'ятнадцяти метрів, навіть це, правда, ледве вистачить для розміщення найнеобхіднішого, щоб вона могла такій вважатися. Максимальна ж практично неограниченна. Бажано, щоб тут було вікно або навіть балкон.

Як відомо, сучасні уявлення про гігієну сильно відрізняються від тих, що існують в попередні епохи. Ніколи раніше люди не милися так часто, як в XX столітті. Тому в туалетній кімнаті в її сучасному прочитанні в обов'язковому порядку присутні ванна або душова кабіна, умивальник і биде. Більш того, великі розміри приміщення дозволяють розміщувати тут одночасно і ванну, і душову кабіну, гігантські комбіновані бокси, в яких їх функції поєднані, гидромассажные ванни великого розміру або ванни, приміщення, що вільно стоять посередині.

Втім, і раніше ванна (яка наливалася відрами), умивальник (або тазок з глеком) і биде (ванна на ніжках) теж знаходилися тут же. "Нічна ваза", неодмінний атрибут будь-якої туалетної кімнати, маскувалася під витончений стільчик або крісло (так велика імператриця Катерина II використовувала для цієї мети трон зміщеного під її впливом польського короля), а пізніше за "зручність" ховалися в ящику спеціального комода. Приховувати так само унітаз, на щастя, немає необхідності, а якщо є бажання розмістити його з більшою долею інтимності, він разом з биде встановлюється в окремій зоні за невеликою перегородкою і не впадає в очі. Чомусь вважається, що туалетна кімната в основному знаходиться в користуванні у жінок. Але чоловікові, як показує практика, вона потрібна анітрохи не менше. Адже якщо знову ж таки звернутися до історії, то практично на всьому її протязі вбрання чоловіків і жінок були однаково химерними, і ті, та інші рясно використовували декоративну косметику і різного роду засобу для догляду за шкірою особи і тіла. І у сучасного представника сильної половини людства, що стежить за собою, різного роду банок і склянок із законсервованою "красою", найшвидше, анітрохи не менше, ніж у його подруги. І для всього цього потрібно знайти місце... Дійсно, в ідеалі в кожного з членів сім'ї туалетна кімната по можливості має бути персональною, навіть у мужа і дружини, і якщо знову ж таки звернутися до минулого, так воно завжди здебільше і було. Пів, вік, смак - це те, що в основному формує її облаштування і дизайн, який зазвичай виконується в загальному ключі із стилем оформлення спальні. А, як відомо, саме тут і виникають конфлікти інтересів. Наприклад, важко поділити навпіл туалетний столик, який, безумовно, можна вважати головним атрибутом туалетної кімнати. Всупереч існуючим стереотипам, він потрібний не лише жінці, але анітрохи не у меншій мірі - чоловікові. Все частіше і частіше, в разі його наявності, він переміщається сюди із спальні, яка останнім часом вважалася традиційним местомом його дислокації. Саме тут розміщуються все ті інструменти і "алхімія", які допомагають нам по-справжньому перетворитися і підготуватися до виходу в світ: аксесуари і косметика, призначена для відходу і декоративна, маса дрібниць, які завжди мають бути під рукою, просто милі дрібнички. Часто як туалетний столик використовується частина спеціально збільшеною столешницы умивальника. Зазвичай на ній досить простору для того, щоб вміщати все. Додаткове місце на відкритих поличках можна заповнити тими флаконами і предметами, які окрім практичного призначення несуть ще і естетичне навантаження, адже не секрет, що вміст багато з них ніколи не використовується, а стоять вони на полицях виключно для краси, як декоративні елементи. Велика кількість аксесуарів, що мають всіляке практичне і естетичне призначення, - ще одна відмінна риса саме туалетної кімнати.

У містких ящиках і на відкритих полицях під столешницей можна розмістити те, що не потрібний кожну хвилину, у тому числі і багаточисельні електричні прилади, які потрібно захищати від можливого попадання води.

Абсолютно окремою темою можуть служити дзеркала в туалетній кімнаті. Зазвичай їх не одне, як в звичайній ванній кімнаті, а декілька. Дзеркало, обслуговуюче туалетний столик, тут, безумовно, перше за значенням. Велике і добре освітлене, воно повинне давати найповніше загальне уявлення про стан особи і зачіски в цілому. Для детального огляду, всіляких маніпуляцій і накладення макіяжа зручно використовувати невелике збільшувальне дзеркало, - яке теж може мати окреме підсвічування. Дзеркало в повне зростання дозволяє нанести останні штрихи в макіяжі, зачісці і одязі, оцінити якість повністю завершеного туалету.

У великих за площею ванних кімнатах ставиться досить багато меблів. У туалетній же кімнаті її ще більше. Окрім туалетного столика, шаф, стелажів і комодів, тут досить частий розміщують меблі для відпочинку, у тому числі і м'яку: стільці, крісла, дивани і пуфи. Взагалі меблі туалетної кімнати ближче до меблів житлових приміщень, зокрема спальні, до якої вона примикає, часто відокремлена лише перегородкою, чим до спеціалізованих меблів для ванних кімнат. У великому просторі особливо актуальні мобільні елементи на роликах, які можуть переміщатися по приміщенню в міру необхідності.

Антураж всієї туалетної кімнати в цілому теж швидше житловий.

Освітлення, окрім спеціальних, захищених від вологи світильників, може здійснюватися в зонах, недоступних для води, люстрами, бра, навіть великими підлоговими торшерами.

Пів покривається килимами. У обробці використовується багато матеріалів, які нетипові для ванної кімнати взагалі, зокрема шпалери і тканини, особливо в класичних і барочних інтер'єрах.В цілому думати про туалетну ванну кімнату виключно лише як про деякий атрибут розкоші було б невірно. У сучасному розумінні це швидше елемент комфорту, який необхідний тим, хто дійсно його по справжньому цінує. А розкіш хай буде теж. Якщо вже без неї ніяк не обійтися!
Дата: Суббота, 21 Ноября 2009
Просмотров: 7478Партнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014