(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые
Кабіна Ares2
2,016,00 €

Чавун, сталь, акрил. Ванний матеріалізм
 пошуках ідеального матеріалу для ванни людство експериментувало з піщаником, мармуром, напівдорогоцінними каменями, деревом, керамікою. Потім з'явилися ванни мідні і цинкові, і нарешті, чавунні. Час вніс свої корективи, віддавши на початок третього тисячоліття пріоритети чавуну, стали і акрилу з його аналогами (куарил, метакрилат). Ванни з інших матеріалів складають невеликий сегмент - вишукування, екзотика, рідкість...Не варто намагатися знайти для себе відповідь на питання, ванна з якого матеріалу краще" Кожен матеріал цікавий по-своєму. Проте право почати огляд ми без коливань надали за старшинством ваннам чавунним.

Чавунна. На всі часи

Її називають наймонументальнішим і грунтовнішим винаходом сучасного будинку. І найміцнішим. У цьому ми мали можливість переконатися на власному досвіді. Адже в представленні більшості російських споживачів чавунна ванна як і раніше є своєрідним стандартом, асоціюючись з солідністю, міцністю і довговічністю. Росія є, мабуть, єдиною країною в світі, де чавунні ванни встановлені практично в кожному будинку.

Не дивлячись на те, що сучасний сантехнічний ринок захлеснула бурхлива хвиля акрилових ванн, сьогодні як і раніше вважається хорошим тоном мати в будинку чавунну ванну.

Спроби повалити її з п'єдесталу робилися неодноразово. І безрезультатно. Поки не з'явилися у восьмидесяті роки аналоги з акрилу, з їх безмежними можливостями в мінливості форм, розмірів і дизайну. Вони потіснили чавунну ванну, але не замінили.

На сучасних моделях повною мірою відбилися всі останні віяння дизайну і нових технологій. Вони оснащуються всіма видами гідромасажа; корита ергономічні, комфортні; чудові емалі, у тому числі і матові, роблять їх елегантними.

Основне виробництво ванн з чавуну зосереджене в США, Франції, Іспанії, Португалії, Туреччині, країнах СНД. Процес їх створення досить трудомісткий. Можливо, тому лідери-виробників небагато: JACOB DELAFON, PORCHER, ROCA. На їх заводах використовується найпрогресивніша технологія, а сировина строго відбирається. Народження чавунної ванни - трудомісткий процес. Чавунний розплав заливається у форми. Відливання шліфується, покривається емалевою масою і обпалюється в печі при температурі більше тисячі градусів. Піддається ретельному контролю і склад сплаву, і навіть пісок для формування. У кожного виробника своя технологія вакуумного відливання.

Відлита ванна ретельно очищається і шліфується. Перед емалюванням перевіряється наявність дефектів поверхні. Емаль, вживана французькими виробниками, -особая. Вона наноситься в декілька шарів: спочатку рідка, потім порошкова. Завершується процес випаленням в спеціальній печі.

Звичайно, в пластичності чавун відстає від акрилу, тому ванни з нього не можуть похвалитися такою різноманітністю форм і розмірів, як акрилові. Прямокутна, вбудовувана ванна - основна модель. І проте JACOB DELAFON, наприклад, пропонує близько трьох десятків форм і розмірів. Якщо, затіваючи капітальний ремонт у ванній кімнаті, ви хочете замінити стару чавунну ванну на чавунну нову, підготуйте себе до того, що це робота не з легенів. Тягар ванни створює певні труднощі і при монтажі ванни, оснащеною гидромассажной системою. Зате вона надійна, міцна, прослужить роки і роки, дбайливо зберігаючи для вас тепло води. Така ванна саме унаслідок свого тягаря і масивності не схильна до вібрації, оскільки чавун володіє властивістю гасити в собі шум води. Він здатний поглинути не лише звук вируючої води, але і фон від роботи насоса, коли система гідромасажа функціонує.

Що ж до техніки емалювання, у лідерів вона доведена до досконалості, їх емалі випромінюють дивне сяяння, глибину кольору, вони міцні, а гладка фактура емалі схожа на шовк.

Є один нюанс, який викликає побоювання у споживача, який хотів би мати чавунну ванну з гідромасажем. Це поєднання її з водою і електрикою. Але чавунні ванни, оснащені системою гиромассажа, гарантують абсолютну безпеку.

Сталева. Без забобонів

Відносно сталевих ванн у споживачів існує деяке упередження. Річ у тому, що більшість сталевих ванн виготовлена і виготовляється з тонкого двохміліметрового аркуша. Такі ванни шумлять, схильні до деформації і пошкоджень. Але все це не має жодного відношення до сталевих ванн, товщина стінок яких - від 3,5 мм. Саме вони складають гідну конкуренцію і модному акрилу, і традиційному чавуну. Оскільки мають дуже високі показники тепло- і звукоізоляції. Та і коштують недешево.

Наприклад, в Германії існує декілька десятків фірм - виробників акрилових ванн. І всього лише три - сталевих. Проте вони займають 50% ринку. А постійно зростаючий попит на них в країнах Європи, високі вимоги, що пред'являються західним споживачем до якості продукції, сприяли піднесенню виробничого процесу до ступеня мистецтва. Особливо коштовні моделі виготовляються уручну.

Високоякісна ванна не прогнеться і не деформується. Аби добитися хорошої звукоізоляції, її вкладають в особливий резервуар, наклеюючи на зовнішню сторону дна спеціальні прокладки.

KALDEWEI освоїв випуск і таких ванн, які отримали назву "сталь-акрил". У сталеву ванну вставляється акрилова капсула, внаслідок чого ванна знаходить підвищену міцність і добре тримає тепло. Вона не видає шуму при наповненні водою і надзвичайно надійна в експлуатації.

На початку XX століття, коли сталеві ванни лише-лише з'явилися, їх збирали з декількох сегментів, які зварювалися між собою. В кінці тридцятих вперше була вироблена ванна з цілісного аркуша. Для цього було потрібно прес в 500 тонн. Сучасні ванни виготовляють за допомогою пресів в 1000 тонн. На перший погляд таку ванну відрізнити від чавунної емальованої дуже складно: емалювання однакове, і якщо не бачити нижню, неемальовану частину ванни, навіть дослідний фахівець здатний помилитися.

KALDEWEI гордиться неперевершеною якістю свого покриття, яке неможливо механічно відокремити від сталі. Емалювання здійснюється двома способами. Перший полягає в тому, що на заздалегідь підготовлену внутрішню поверхню ванни напилюється сухий порошок, а потім вона обпалюється. Другий - електростатичне емалювання в спеціальній камері з подальшим випаленням. У другому випадку виходить тонше і міцніше емалеве покриття, яке не відшаровується і не втрачає своєї первозданної білизни і блиску, залишаючись рівним і гладким протягом всього часу експлуатації. Колірна гамма налічує 1000 відтінків.

Тонкий шар емалі гарантує не лише покращуваний опір удару, але і опір кислоті по класу АА, тобто найвищу міру якості, а також опір всім косметичним і медичним препаратам, вживаним для догляду за шкірою. Гарячі предмети в такій ванні не залишають слідів. Сталеві ванни не нагромаджують статичну електрику.

Пластичність цього матеріалу дозволяє KALDEWEI запропонувати споживачеві більше 180 різних моделей сталевих ванн, кожна з яких унікальна за своєю формою і дизайнерським рішенням. У колекціях можна знайти "ванну-колиску", "ванну-крісло", в яких можна сидіти так затишно, як в кріслі, завдяки їх незвичайній (81 см) глибині. Вибрати відповідні розміри не складе труднощів. Як говорять фахівці KALDEWEI, можна підібрати собі ванну, яка стане "другою шкірою".

Елегантність і витонченість дизайну, нестандартні розміри і оригінальні форми, ергономічні хромовані ручки, системи протиковзання, підлокітники, підголовники, що оперізують ванну штанги для рушників і інші пристосування, - всі ці додаткові зручності хорошої сталевої ванни покликані забезпечити максимальний комфорт.

Акрилова ванна. Фаворит часу

Коли в середині 90-х минулого століття в московських салонах сантехніки з'явилися перші ванни з акрилу, оснащені гідромасажем, покупці приходили подивитися на них, як на чудасію, як на красиву іграшку. Відверто кажучи, серйозно вони не сприймалися. Прошло зовсім трохи часу, і вони стали частиною нашого побуту.

Акрилова революція на сантехнічному світі змінила звичні уявлення про ванну. Перш за все вони торкнулися форм і розмірів. Секретом виготовлення акрилових ванн користуються всі фірми-виробники: гаряче вакуумне штампування перетворює восьмиміліметровий аркуш на витончену купіль. Отже найдорожче у виробництві акрилової ванни - створення штампу. Ось де закладається краса ліній, найрізноманітніші варіації неймовірних форм! Санітарний акрил став майже класичним матеріалом для ванн завдяки своїй здатності набувати будь-якої форми. Не існує такої форми, яка не могла б реалізуватися в акрилі: чаша, еліпс, трилисник, сердечко, моделі прямокутної, трикутної, шестикутної форми, у вигляді трапеції, оригінальної форми.

Акрилові ванни залучають своєю ергономікою, тому що акрил здатний приймати будь-які форми згідно анатомії людського тіла. Звідси виїмки для плеча, ліктів, піднесення під голову, похила поверхня під спину, ребриста -под п'яти, панель управління, де форма кнопки враховує довжину нігтів - натискується кнопка всього лише дотиком.

Що ж до розмірів, то все залежить від простору ванної кімнати, місця, яке в ній відведене акриловій купелі, і стилю. Вона впишеться в приміщення будь-якої геометрії, навіть нестандартної. Її можна навіть виготовити на замовлення, і тоді її форми відповідатимуть геометрії стенів. Нею можна заповнити нішу, обігравши кути. Залежно від варіанту установки, дно і борти виробники укріплюють металевими конструкціями, ДСП, натуральним деревом, "одягають" в поліуретан або скловолокно.

Акрилова ванна легко доставляється в квартири, легко вмонтовується. Акрил не проводить електричний струм, а для більшої безпеки в системах гідромасажа в акрилових ваннах вбудований спеціальний блок "системи захисту життя", який вмить відключає струм, якщо загроза для життя людини все-таки виникне. Ще один аргумент на користь акрилу: він не забирає тепло води, протягом довгого часу зберігаючи її температуру. До того ж виворіт таких ванн покритий своєрідною сіточкою смол, які практично виключають втрату тепла.

Що здається крихким і неміцним, акрил проте дуже готується.

Подряпати його нелегко. Але якщо подряпина все-таки з'явилася, її можна відполірувати за допомогою спеціальної рідкої смоли. Поверхня акрилової ванни при правильному догляді залишається білою, якщо ви віддали перевагу класичному білому варіанту. Але цей матеріал може бути забарвлений в будь-який колір.

Своєю популярністю акрил зобов'язаний не лише дизайну, але і гідромасажу, яким оснащуються в першу чергу ванни з акрилу.

Серед матеріалів, подібних до акрилу, слід зазначити метакрилат - дуже міцний і приємний на дотик матеріал, що володіє антиковзаючим ефектом, а також куарил -смесь кварцу і акрилу - досить новий матеріал. Ванни з нього не штампуються, а видавлюються прямо з шматка, що дає рівномірну товщину по всій поверхні. Ванна з куарила краще тримає тепло і ще міцніша, ніж акрил.

Кам'яна квітка. З мармуру і кориана

Ванна з натурального мармуру, онікса, граніту. Вишукана краса і ні з чим не порівнянний дотик полірованого натурального каменя. Ванна з натурального каменя, як правило, тягне за собою і все інше, виконане в камені. Не лише всю сантехніку, але і стіни, і пів теж. Задоволення, доступне мало чим.

Не всякий камінь годиться для обробки ванних кімнат, тим більше для виготовлення сантехніки. Для цього потрібні великі кам'яні блоки. Наприклад, мармурова ванна, як і будь-який інший сантехнічний прилад, виточується з моноліту на верстатах, керованих комп'ютером. Оскільки мармур -мягкий матеріал, він легко піддається обробці. Ефектна ванна кімната, виконана із золотисто-зеленого іранського онікса. Камінь добре проводить світло, тому дозволяє зробити красиве підсвічування. Ванна з онікса володіє лікувальними властивостями.

Простіше, розумніше і дешевше зробити ванну не з натурального каменя, а з його замінника - штучного каменя або кориана. Зовнішній ефект той же. Штучний камінь (союз природи і високих технологій) - це красиві вироби найнесподіванішої форми. А кольори! Від природних природних до нових, неповторних. Вони можуть імітувати будь-який природний камінь, а працювати з ним набагато простіше
Дата: Суббота, 21 Ноября 2009
Просмотров: 4367Партнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014