(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Сучасна мозаїка
Сучасна мозаїка - мистецтво з багатовіковою історією. В його витоків коштують древні греки і римляни, які таким чином прикрашали вілли і палаци. Як правило, мозаїкою викладали підлогу будівель, а стіни прикрашали фресками. В результаті народжувалися красиві величні простори. В кожної імперії мозаїчне мистецтво набувало свого власного характеру. Римська мозаїка завжди відрізнялася крупною кладкою, тому не дивлячись на складну техніку, в ній немає вишуканості і витонченості. А ось мозаїка візантійських храмів і усипалень, навпаки, славиться делікатними прийомами. Лиця святих, одяг на візантійських мозаїчних картинах виконаний ювелірно. На Русі це мистецтво з'явилося після прийняття християнства. Але не стало поширеним. Ціна мозаїки виявилася дуже високою, адже привозити її доводилося з інших країн, а на Русі смальту робити не уміли. Опісля сім століть відродженням древнього мистецтва зайнявся Михайло Ломоносов, його мозаїчні панно зберігаються в Ермітажі і Російському музеї. Завдяки великому ученому в Росії було створено велику кількість декоративних панно в техніці римської або візантійської мозаїки. Роботи ж під керівництвом Ломоносова створювалися в стилі академічного живопису і мозаїкою є лише за матеріалом. Ця техніка найбільш популярна і у наш час. Так створюються копії робіт відомих художників - від Леонардо до експресіоністів. Оригінальну московську мозаїку можна побачити, спустившись в метро. Більш того, мозаїчні прикраси сьогодні популярні при оформленні інтер'єру в звичайних квартирах і будинках. Можливості цього мистецтва безмежні.

Найскладніша зі всіх мозаїк - флорентійська. Названа вона так тому, що майстра Флоренциі першими стали використовувати природний, природний малюнок каменя для здобуття готових картин. До кінця XVI століття була вироблена та особлива техніка мозаїки, яка за свою історію не зазнала майже жодних змін.

Флорентійська мозаїка - створення художнього зображення з поєднання каменів виробів різних кольорів, відтінків і геометричних форм. Відмітна особливість флорентійської мозаїки - ретельна, без швів, підгонка кам'яних пластинок, розташованих в одній площині. Художній ефект цієї мозаїки заснований на ідеальному підборі відтінків каменів з використанням їх природного малюнка. При розробці ескіза мозаїчного панно перш за все враховують декоративні можливості наявних каменів. Чим всілякіше розфарбовування і природний малюнок, тим буде багатше палітра.

Мозаїчні картини з каменя володіють однією з найбільш коштовних властивостей - вони вічні, фарби каменів не блякнуть, не вицвітають і не обсипаються.

Здавалося, композиції із смальти пішли в минуле. Але це тривало лише до XVIII століття, коли російський вчений Ломоносов заново винайшов техніку виготовлення глушеного скла. У Росії було створено велику кількість настінних панно в техніці римської або візантійської мозаїки. На Уралі у міру розширення видобутку каменя з'являється російська мозаїка. У ній отримали подальший розвиток ідеї флорентійської мозаїки. Тепер в хід йдуть не лише мармур і яшма, але і напівдорогоцінні самоцвіти - малахіт, лазурит і так далі

З чого роблять мозаїку:
Керамічна мозаїка. Керамічні чіпси зовні схожі на звичайну плитку, лише меншого розміру. Пропоновані виробниками кольори і відтінки дуже всілякі. Мозаїка може бути глазурованою, а може бути з дрібними тріщинами по поверхні, мати розлучення, вкраплення іншого кольору, імітації нерівної поверхні. Зазвичай керамічні чіпси квадратні або прямокутні. Личать для облицювання самих різних поверхонь, у тому числі басейнів, фасадів будівель, стенів і полови ванних кімнат і кухонь, спалень і передпокоїв. Єдиний недолік неглазурованої кераміки - пориста структура, зі всіма витікаючими наслідками.

Існує і малопориста кераміка. Матеріал відрізняється низьким водопоглинанням і високою морозостійкістю, що незамінне, наприклад, для басейнів. Спеціальна глазур перешкоджає освіті на поверхні плитки водного каменя і зберігає колір під впливом води і агресивного середовища.

Природний камінь. У виробництві мозаїки використовують самий різний камінь, починаючи з природного туфу і кінчаючи рідкими породами мармуру і яшми. Колір природного матеріалу неповторюваний, що робить мозаїчне зображення особливим. Камінь можна полірувати, а можна постарити - тоді колір буде приглушеним, а краї гладшими. Випускають чіпси різної форми - від круглої до неправильної. Максимальний розмір  50х50 мм. Їх широко застосовують для обробки полови, доріжок, двориків. Для ванн і басейнів використовують камені, які не вбирають вологу.

Штучний граніт. Штучний граніт поєднує в собі первородну природну основу і сучасні технології (змішують з битим дзеркалом). Виходить надміцна облицювальна плитка з ефектом внутрішнього свічення. За бажанням замовника при оформленні інтер'єру матеріали можна комбінувати: гранує, мармур, дзеркало. Завдяки своїм високим експлуатаційними декоративним властивостям може бути використаний для покриття стенів і полови всіляких приміщень, рівнів сходів, у ванних кімнатах і басейнах.

Смальтовая мозаїка. Венеціанська смальта - це і є той самий прекрасний матеріал, з якого створювали мозаїки Візантійської імперії. Секрет її виготовлення передавали від батька до сина і приховували від чужаків. Сьогодні технологія виробництва смальти винайдена заново: скло обробляють різними оксидами металів і нагрівають до мозайкавысоких температур. В результаті матеріал набуває відмінних физико-хімічних властивостей: удароміцність, морозостійкість, стійкість до різних агресивних середовищ. Смальта цікава тим, що непрозора, але ніби то світиться зсередини. Крім того, кожен кубик трохи відрізняється від інших відтінком - через це велика поверхня, викладена смальтою одного кольору, не виглядає понуро. Смальта однаково хороша для стенів і підлоги, для ванної кімнати, басейну і вітальні.

Венеціанське скло. Сьогодні це найпоширеніший матеріал для виробництва мозаїки. Воно довговічне, жаростійко, водостійко, морозостійко і удароміцний. Відомо, що скло має суцільну структуру, а значить, несхильно до впливу мікроорганізмів і бактерій. Палітра венеціанського скла настільки всіляка, що важко піддається писанню. Найпоширеніша форма набірних елементів - квадратна. Існують чіпси трьох розмірів: 10х10, 20х20, 50х50 мм, товщина вагається від 3 до 12 мм. Чим дрібніше чіпси, тим детальніше буде зображення і точніше промальовування виробу.

Скляна мозаїка має широку сферу застосування: це стіни і пів в будь-яких закритих приміщеннях, від кухонь до басейнів і ванних кімнат, а також поверхні меблів, камінів, фасади будівель.

Особливості набору мозаїки
Відомо два види укладання мозаїки - так звані прямий і зворотний набори. У першій випадку зображення викладають безпосередньо на поверхні і закріплюють в штукатурному шарі. Це сама древня техніка, саме вона була характерна для римської і візантійської мозаїки, є найбільш складною і трудомісткою а виконання.

Зворотний набір використовували в основному після XVIII століття, він був простіший. При такій техніці зображення викладають на кальку лицьовою стороною вниз. Після закріплення композиції з тильного боку її лицьову частину остаточно обробляють, а інколи шліфують. В результаті виникає непросто ефект мозаїки в звичному розумінні, а ілюзія приглушеного блиску і фактури навіть не каменя, а гобелена або килима.

Фонова мозаїка. Її створюють із звичайної плитки (зазвичай розміром 300х300 мм). На ній роблять пропилы будь-яких розмірів. При цьому зберігається структура плитки і виникає ефект викладеної чіпсами стіни або підлоги.

Мікси. Різноколірні чіпси абсолютно довільно приклеюють до поверхні, при цьому з'являється відчуття деякої заданнасти.

Мозаїчні панно (використовують метод зворотного набору). На основу готового малюнка накладають фрагменти мармуру, граніту, конгломерату, все це наклеюють на плівку, що самоклеящуюся, потім на сітку (виходить окрема плитка). За бажанням замовника лицьову сторону шліфують.

Сучасну мозаїку набирають там же, де і виробляють. Для точних малюнків чіпси сколюють уручну. У магазини і салони готова продукція поступає у вигляді так званих матриць, що є шматками паперу або сітки, на які наклеєні в строго певному порядку чіпси.
 На місці, де укладають матрицю, треба лише з'єднати фрагменти і прикріпити їх до поверхні за допомогою спеціального клею. Папір наклеєний на лицьову сторону чіпсів, а сітка - на тильну. Після монтажу сітка назавжди залишається під чіпсами, а папір змочують і видаляють. Фахівцеві потрібно для укладання мозаїки від двох днів до двох тижнів (залежно від розміру і інших особливостей поверхні).

Ціни
Виробники і продавці стверджують, що сучасний вітчизняний ринок пропонує найширший асортимент художньої мозаїки. Недавно, наприклад, з'явилася на ринку серія «знаки зодіаку», яка має стійкий попит. І природно, ціни на вітчизняну продукцію в два рази нижче, якщо на продукцію, вироблювану за кордоном (наприклад, італійську). Пояснюється це територіальною віддаленістю від Росії і дорожнечею перевезень. Якщо квадратний метр російського панно може коштувати 1000-7000 євро, то аналогічний «західний» обійдеться на 20-30 % дорожче.

Все більше фірм спеціалізуються на виробництві мозаїки, нарощують об'єми і здешевлюють продукцію. І якщо ви ще не вирішили, як оформити те або інше приміщення будинку або офісу, то подумайте про те, що мода не владна над музикою, ув'язненим в камені.
Дата: Воскресенье, 15 Ноября 2009
Просмотров: 10602Партнери
купить Тест на алкоголь №25 111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014