(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Все в душ

Часи, коли господар нової окремої квартири міг навіть не сумніватися, що до його ванної кімнати увійде все необхідне, звичайно, існували. Але недовго. Останні "сталінські" будинки з санвузлами площею до 8-10 м2 було побудовано в кінці 50-х років минулого століття. Правда, щасливим володарям таких "апартаментів" і турбуватися ні про що не доводилося - ніяких сантехнічних "вишукувань", що вимагають додаткового простору (навіть пральних машин), тоді ще не було у продажу.

© SANIKU

© HЬPPE

© KABI

Многофунк-циональная душова кабіна Evolution від TEUCO. Душ, гідромасаж, парна, радіоприймач "в одному флаконі"

Безкаркасна душова кабіна виглядає вишуканіше, ніж каркасна (HЬPPE)

Архітектор Даце Брезінська
Фото Карена Манько
Створюючи душову кабіну, можна обійтися і без піддону - будується подіум, в якому встановлюється сифон-трап

© ALPA
Опора зі вспененного поліестера додає акриловому піддону жорсткість і стійкість

© HЬPPE
Піддони Marano з литного мармуру мають чіткі лінії, більш прямовисні стінки, оскільки виготовляються методом відливання

Найбільш форми душових піддонів, що часто зустрічаються

Завдяки врівноважуючим профілям PALLADIUM душова огорожа кабіни Novalux (SANIKU, Німеччина) може вмонтовуватися на нерівних стінах

© PALLADIUM
Душова кабіна Glass обладнана дверцями з 5-міліметрового скла

© HЬPPE
Вибір душових огорож як по конструкції, так і по дизайну незвичайно широкий

Один з популярних типів "душових кутів"

Найбільш поширені схеми відкриття дверей душових огорож:
1 - двоє орних дверей
2 - одні орні двері
3 - двоє розсувних дверей
4 - одні розсувні двері
5 - одні доладні двері

Напівкругла душова кабіна Nova Top від KOLO (Польща) оснащена магнітними ущільнювачами між дверцями

Душова огорожа від IFЦ обладнана поворотним профілем і прокладкою ущільнювача

Найбільш поширені схеми відкриття душових "шторок", що встановлюються на ванну

© JACUZZI
Мати в квартирі душ, гідромасаж і лазню - чи це не задоволення?!

Ванна, суміщена з гидромассажной душовою кабіною. Такий варіант громіздкий далеко не завжди - моделі розміром 170 Ч 70 см легко встають на місце старої ванни

© SANIKU
При бажанні можна обмежитися тільки душовою кабіною

Хромотерапія надає фізіологічну і емоційну дію на людину, що знаходиться в кабіні

©VILLEROY & BOCH
"Cпецкомплект": ванна + душова кабіна для установки у ванній кімнаті невеликого розміру

© KALDEWEI
Розташувати ванну і піддон "спецкомплекту" можна як завгодно

© HЬPPE
Душова кабіна з інфрачервоним обігрівом і дверима поворотного зрушення

В 60-і роки картина різко змінилася: сім'ї, що заселяються в "хрущовки", чекав крихітний санвузол (у будинках серій K-7, 1-515/9м - площею 2,8-3 м2), деколи ще і суміщений (у серії 1-510 - від 2,83 до 3,16 м2). Володарі саме таких квартир першими зіткнулися з проблемою браку місця у ванною - пральні машини, що з'явилися у продажу, в роздільний санвузол "хрущовки" не вписувалися категорично. Власники суміщених "зручностей" все ж таки вмудрялися втиснути туди машину, хоча вона і сильно утрудняла пересування. У 80-і роки в дев'ятиповерхових панельних будинках (серій 1-515/9ш, II-49 1к, 1605/9 1к і т.п. ) ванна кімната просторіше не стала.
Стандартним її розміром в ті роки були 150 Ч 135 см, і велику частину цього крихітного приміщення займала чавунна ванна (150 Ч 70 см). До однієї тісної комірки примикала інша - туалет (73 Ч 150 см), третину довжини якого займала сантехнічна шафа. Але так везло не всім, комусь діставалися ванни і меншого розміру (удома серії II-18/9 мали суміщений санвузол площею 2,3 м2). Приміщення обладналися новітнім на ті часи досягненням сантехнічної думки - сидячою ванною. І лише в 90-і роки (16-22-поверхові будівлі серій П3, П30, П4, П42 (43, 44, 46, 55), КОПЕ) санвузол став роздільним і збільшився до 3,9 м2.
А услід за цим в модернізованих серіях будинків (П44М, П55М, ПД1, ПД43) власники трьох- і чотирикімнатних квартир отримали, окрім санвузла (3,9 м2), ще і туалет (1,47 м2).

.

"До чого це ви пустилися в історичний екскурс?" - запитає поважаний читач. А до того, що велика частина нашого населення і зараз живе в будинках старої споруди, де площа ванної кімнати складає 3-3,9 м2. І недивно, що що майже кожен проживає в подібних умовах рано чи пізно замислюється: а чи не можна переобладнати невелику ванну кімнату? Зробити так, щоб в ній помістилося все необхідне (зокрема, пральна машина) і з'явилася можливість оснастити її новою сучасною сантехнікою, та до того ж добитися бажаного результату, не вдаючись до утомливого і дорогого перепланування квартири.

 

Вирішити всі завдання разом можна, замінивши ванну душовою кабіною. Такий крок цілком логічний: будь-яка сучасна душова кабіна вимагає менше площі, чим стандартна ванна. Крім того, багато хто і так користується ванною переважно як душем, а значить, нічого не втратять. Кабіна цілком дозволяє освіжитися і підбадьоритися вранці, а увечері зняти напругу. Плюс до всього вона гігієнічніша, оскільки мило і грязь постійно змиваються проточною водою. А води, до речі, на один прийом душа витрачається, як мінімум, в 5 разів менше, ніж на один прийом ванни.

Та і взагалі для багатьох використання душової кабіни стає природною необхідністю. Наприклад, це:

• люди, яким за станом здоров'я протипоказано лежати у ванні;

• старезні - в душовій кабіні немає високого борту, через який доводиться перелазити;

• інваліди - в душовий піддон з висотою борту 3,5 см можна пересісти прямо з інвалідної коляски (трохи забігаючи вперед, скажімо, що "плоскі" піддони, спроектовані для інвалідів, стали останнім досягненням дизайнерської думки і придбали популярність по всьому світу);

• ті, хто не хоче вкладати засобу в збільшення площі санвузла і перепланування квартири, але згоден заплатити істотно менші гроші за переобладнання ванної кімнати і перетворення її в максимально комфортне приміщення;

• люди, що не мають вільного часу, і тому що не наповнюють ванну для миття; для них ухвалення душу у ванні - просто вимушена міра.

Якими вони бувають?

Демонтувати ванну і встановити душову кабіну - завдання непросте. Спершу варто розібратися в деяких технічних нюансах. Душова кабіна - це обгороджене піддоном (знизу), стінками і дверцями (з бокам) простір ванної кімнати, оснащений душовим пристроєм. Є два варіанти створення конструкції. Можна придбати окремі її елементи (іноді навіть від різних фірм) і потім зібрати їх на місці воєдино, отримавши кабіну, так скажемо, за індивідуальним проектом. Або купити готовий виріб. Відповідно до цього душові кабіни діляться на збірні і моноблочні.

Чому німці віддають перевагу над ванною душовій кабіні?

Міркування тут чисто економічні. Вартість "помиття" складається з декількох компонентів: абонентська плата (порядку Ђ 17) + оплата витраченої згідно лічильнику кількості води + плата за газ для її нагріву + плата за воду, яка виходить з квартири. Ухвалення ванни при існуючих тарифах перетворюється на дуже дороге задоволення. І навіть душ приймають так: включив воду, намилився - вимкнув, потерся мочалкою - знову включив. В результаті за одну процедуру вода включається і вимикається 5-7 разів.
До речі, саме в такому режимі користування криється секрет німецьких змішувачів і іншої арматури - всі вони розраховані на надбагатократне включення (від сотень тисяч до мільйонів циклів). Ще одна дань економії - спеціальні змішувачі. Вода в них насищається повітрям і так розподіляється лійкою, що створюється повна ілюзія, ніби на тебе спрямовується великий потік. На самій же справі витрату води не перевищує 6-7 л/мін.

.
Збірні кабіни

Збірну душову кабіну, що має замкнуту конструкцію з трьох стінок і дверець, нескладно встановити в будь-якому місці ванни. Але, як правило, цю споруду прагнуть "загнати" в один з кутів, щоб звільнити простір, наприклад, для пральної машини. Якщо стіни, створюючі кут, фанеровані керамічною плиткою, на придбанні двох стінок кабіни вдасться заощадити. Виробники у відповідь на попит випускають так званий "душовий кут" - конструкцію з дверцями і однією бічною стінкою або з двома дверцями, які кріпляться до піддону і стін ванної кімнати.

Піддони . Справедливості ради треба відзначити, що при створенні душової кабіни можна обійтися і без купувального піддону. В цьому випадку споруджується подіум (з відповідною гідроізоляцією), в який встановлюється система зливу (трап), і потім прямо на нім вмонтовуються стінки і дверці. Даний спосіб не позбавлений переваг, і головне з них - можливість обладнати кабіну таких розмірів і такої геометрії, які потрібні, не прив'язуючись до розмірів і форми наявних в продажі піддонів. До недоліків слід віднести утруднений доступ до трапа і відвідної труби, що створює певні складнощі при їх технічному обслуговуванні.
Використання фабричних піддонів позбавить вас від цієї проблеми.

.

Матеріал піддону . Фабричні піддони роблять з різних матеріалів: з чавуну, стали, кераміки, акрилу, так званого литного (штучного) мармуру. Кожний з них має як свої переваги, так і недоліки.

Чавунні емальовані піддони украй міцні і надійні. Ось тільки їх товсті стінки довго прогріваються, і, перш ніж почати митися, треба потримати включеною гарячу воду. Зустріти такі моделі продажу нелегко: у Росії сьогодні їх проводиться мало (стоять $ 30-40), а імпортні майже не завозяться - із-за важкої ваги виробів транспортування виходить дуже дорогою.

Сталеві емальовані піддони теж достатньо міцні і надійні (на їх виготовлення йде сталь завтовшки 1,2-1,5 мм), але під струменем води досить сильно гримлять. Емаль на них може з часом почати псуватися, а також сколюватися при значній деформації підстави. Щоб позбавити свої вироби від цих недоліків, деякі фірми-виробники приймають спеціальні заходи. Для зменшення шуму під дном піддону встановлюють гумові прокладки або обробляють саме днище пенополіуретаном. Емаль же використовують саму високоякісну.
Піддони із сталі завтовшки 1,2-1,5 мм на наш ринок поставляють, наприклад, IDEAL STANDARD і KALDEWEI (Німеччина), EMALIA (Польща), ESTAP (Словаччина), PRACTIC (Іспанія), "ЛУГАНСЬКИЙ ЕМАЛІРОВОЧНИЙ ЗАВОД", "САНТЕП" (Білорусь) і ін. Ціна на них коливається в межах від $ 30 до $ 80. Найміцнішими і "тихими" є товстостінні зразки фірми KALDEWEI, що виготовляються з 3,5-міліметрової сталі. Серед них є вироби як простих форм за достатньо демократичними цінами (від $ 90), так і вишукані по дизайну, такі, що відносяться до класу люкс вартістю зверху $ 500. Але і на ті і на інші дається тридцятирічна гарантія.
Вмонтовуються сталеві піддони, як правило, на каркас, обладнаний регульованими ніжками.

.

Фаянсові піддони масивні, стійкі, красиві, гігієнічні і чудово поєднуються з іншими санфаянсовимі предметами, традиційними для ванної кімнати. Прогріваються вони довше сталевих і, як всякий санфаянс, можуть розбитися. Каркаса з регульованими ніжками тут немає, тому встановлюватися керамічні піддони винні на майже ідеально рівну поверхню. На російський ринок такі вироби поставляють багато фірм, випускаючі санфаянс (раковини, унітази, біде): DOLOMITE, IDEAL STANDARD (Німеччина), LINEATRE (Італія) і ін. Вартість моделей - від $ 120 і вище, залежно від дизайну і виробника.

Акриловий піддон всім хороший: і прогрівається швидко, і красивий, і грязь не вбирає, і з часом не темніє. Ось тільки не готується (виготовляється методом термопневмоформовки з листового матеріалу завтовшки 4-6 мм). Для жорсткості знизу він армується (зазвичай скловолокном з полімерним склеювальним шаром). І чим товще армування, тим міцніше піддон. Щоб виключити можливість деформації, моделі з акрилу встановлюються або на металевий каркас (він або входить в комплект постачання, або продається окремо; обходиться в 10-15% вартості самого піддону), або на систему опор зі вспененного поліестера (збільшує вартість виробу приблизно на 30%).
У найбільш дорогих моделях виробник може запропонувати використовувати і те і інше. Отже не варто дивуватися, якщо ціна піддону після установки зросте на 40%.

.

На нашому ринку представлені акрилові піддони фірм KOLO (Польща), GALATEA, HOESCH, DURAVIT, HUPPE, KERAMAG, LAUFEN, VILLEROY & BOCH (Німеччина), IDO (Фінляндія), IFЦ (Швеція) і деяких інших. Ціни на звичайні вироби складають $ 100-120, а на дизайнерські моделі можуть доходити до $ 400-500.

Одна з переваг піддонів з акрилу в тому, що при механічному пошкодженні їх поверхню легко відновити. Дрібні подряпини просто зашліфовують, для ліквідації щодо крупних подряпин і тріщин застосовується "ремонтний набір" (як правило, продається там же, де самі піддони, і стоїть біля $ 14-15). Це два тюбики, вміст яких змішується перед нанесенням. Після твердіння складу поверхня шліфується.

Фінська компанія NOVITEK розробила свій спосіб зміцнення піддонів. Її вироби проводяться за технологією Novitek-Triplex і є "сендвіч": 1-й шар - акрил, 2-й шар - поліуретан (поглинає шум і додає жорсткість), 3-й шар - сталевий лист завтовшки 3 мм, 4-й шар - поліуретан, 5-й шар (захисний) - пластик. Такий піддон і міцніше звичайного, і шумить менше. Правда, стоїть, як мінімум, удвічі дорожче ($ 240-280). Поставляються вироби в комплекті з кабіною. Окремо їх можна придбати лише на замовлення.

Не так давно з'явилися піддони ще з одного матеріалу - куаріла (Quaril). Що входить до складу куаріла кварц настільки збільшує твердість і зносостійкість виробу, що пошкодити його поверхню стає дуже складно. В результаті заводський глянець зберігається (природно, за умови правильного догляду) впродовж довгих років. Піддони (а також ванни) з куаріла проводяться вже не методом термопневмоформовки, а шляхом відливання, завдяки чому мають чіткі лінії і більш прямовисні стінки. Товщина матеріалу на різних ділянках піддону коливається від 8 до 11 мм, що і додає виробу високу міцність і стійкість. Таким чином, зовнішнє армування вже не потрібне.
Моделі з куаріла представлені на російському ринку фірмою VILLEROY & BOCH. Ціна - $ 600.

.

Не менш привабливі піддони з штучного (литного) мармуру, що складається з полімерної смоли з наповнювачем - мармуровою крихтою (фірма HUPPE додала до цього ще і пісковик і дала матеріалу власне ім'я - Marano). Вироби красиві, безшумні і довго тримають тепло. Міцність штучного мармуру в кілька разів вище, чим натурального. Для установки піддони забезпечені регульованими ніжками. Вибір відтінків досить широкий. Наприклад, вітчизняна фірма "ОНІКС-3" (м. Москва) пропонує 40 базових квітів і будь-які на замовлення. Колорістічеськая гамма імпортних моделей значно вужча. Багато виробників обмежуються всього двома квітами (білим і бежевим) або навіть одним білим.
Ціна виробів достатньо висока. В середньому вона коливається від $ 300 до $ 1200 залежно від розміру. Наприклад, у IDO модель 90 Ч 90 см стоїть $ 330, піддон 91,5 Ч 91,5 см компанії "ОНІКС-3" обійдеться в $ 400, а зразок фірми "ФРЕГАТ і До" (р. Ювілейний, Московська обл. ) розміром 90 Ч 90 см - в $ 125.

.

Розмір і форма піддону . Лінійка стандартних розмірів квадратних піддонів зі всіх матеріалів виглядає таким чином: 70 Ч 70, 75 Ч 75, 80 Ч 80, 85 Ч 85, 90 Ч 90, 95 Ч 95 і 100 Ч 100 див. Є вироби більше - від 110 Ч 110 до 130 Ч 130 см, але їх, як правило, при розгляді варіантів переобладнання ванни в розрахунок не беруть, оскільки виграшу в площі тоді не виходить. Піддони можуть бути і прямокутними: 90 Ч 70, 85 Ч 70, 75 Ч 90, 100 Ч 75, 100 Ч 80 і 100 Ч 120 див. Існують заслуговуючі найпильнішої уваги радіальні (один з кутів закруглений), пентагональні (кут скошений по прямій) і напівкруглі (встановлюються плоскою стороною до стіни) моделі.
Розрізняються піддони і по глибині. Найглибші мають висоту борту 100-180 мм, середні - 40-100 мм і, нарешті, "плоскі" - майже від 0 до 35 мм. Вартість виробу від глибини не залежить і визначається скоріше актуальністю дизайну, кольором, матеріалом, репутацією фірми-виробника.

.

Що треба враховувати, вибираючи піддон? По-перше, його конфігурація повинна дозволити отримати містку і одночасно компактну душову кабіну. Містку, тому що людина не стоїть в ній нерухомо, а піднімає руки, повертається і нахиляється, і простір кабіни "зобов'язаний" забезпечити йому таку можливість (мінімальний розмір конструкції - 80 Ч 80 см, а краще 85 Ч 85 або 90 Ч 90 см). Компактну, тому що інакше не буде економії місця. У великій мірі обом умовам відразу задовольняють моделі на радіальних і пентагональних піддонах або зразки на основі піддонів прямокутної форми, наприклад 70 Ч 90 см (до речі, нахилятися в подібній кабіні зручніше, ніж в квадратній).

.

По-друге, поверхня піддону не повинна бути слизькою. Виробники добиваються цього самими різними способами. Найбільш простій - рифлення. Воно може мати всілякі форми - хрестики, промені і т.п. Ще один спосіб (що з'явився не так давно) - нанесення на рівну поверхню спеціального антиковзаючого покриття. Даний варіант обробки переважно, тому що стояти на гладкій поверхні завжди приємніше, ніж на рифленій. Третій спосіб - установка в піддоні дерев'яних грат (таке рішення пропонує фірма IDO).

Купуючи душовий піддон, звернете увагу, чи укомплектований він сифоном-трапом. Конструкції сифонів і їх розміри у різних фірм можуть сильно розрізнятися. Тому краще придбати сифон відразу, разом з піддоном.

Душові огорожі . Вони бувають каркасними і безкаркасними. Каркас, як правило, виготовляється з білого, кольорового або хромованого алюмінієвого профілю. Полотно огорож роблять з полістиролу (завтовшки від 2,5 мм) або загартованого безпечного скла (товщина - 4, 6 або 8 мм). Полістирол з часом каламутніє, на нім можуть з'явитися розлучення (з цих міркувань краще відразу набувати непрозорих шторок полістиролів - матові або з малюнком), та зате огорожі з нього порівняно дешеві. Загартоване скло дорожче, проте такі варіанти якісніші і довговічніші. Скло буває прозорим, матовим, тонованим і візерунчастим.
Його вигляд в основному і визначає вартість огорож (ціна у ряді випадків збільшується на 5-7%). Але є і виключення. Скажімо, у IDO вартість моделі від виду скла не залежить. Деякі виробники (наприклад, GLAMUE, Німеччина) наносять на скляне полотно спеціальне ("антіплаковоє") покриття, завдяки чому огорожі легко очищаються. Аналогічне по властивостях покриття Waterperl є на стінках кабін серії Pharo від HANSGROHE (Німеччина) - на нім не залишається білих плям після висихання крапель води.

.

В безкаркасних кабінах для виготовлення огорож використовується тільки загартоване скло, пряме або гнуте. Огорожа кріпиться до стіни на наперед підготовлені місця, а нерухомі частини - ще і до піддону. Стики ущільнюються силіконом. При цьому стіна повинна бути майже ідеально рівною і строго вертикальною. На замовлення фірми проводять огорожі з вирізами і ухилами для монтажу до стін похилих і поверхонь складної конфігурації.

Всі душові огорожі можна підрозділити на нерухомі (стінки) і рухомі (двері). Двері за способом відкриття бувають орні, розсувні і поворотні зрушення.

Орні двері, у свою чергу, діляться на одно- і двостулкові. Перші відкриваються назовні (вліво або управо), для чого, природно, вимагають площі. Другі ж можуть відкриватися як назовні, так і всередину.

Розсувні моделі бувають відкотами і доладними. Відкоти рухаються на роликах, захованих всередину каркаса, в одну або обидві сторони одночасні. У зв'язку з цим вони можуть бути одно-, двух-, трьох- і чотирьохстулковими. Правда, ніж більше стулок, тим менше місця усередині кабіни, та зате міцніше каркас і ширше вхід. Доладні теж котяться на роликах, складаючись на ходу в гармошку (мають 4 і навіть 6 стулок).

конструкції (продаються тільки разом з душовою кабіною) Поворотних зрушень за способом відкриття нагадують двері туристичного автобуса: спочатку полотно відходить вперед, а потім як би від'їжджає убік. На ринку такі моделі з'явилися недавно, первістком стала кабіна Magna 5000 фірми HЬPPE (біля $ 5000). Багатьом новинка припала до смаку, і в даний час вже можна зустріти у продажу кабіни з такими дверима від інших виробників.

Які з розглянутих дверей краще? Мабуть, з погляду дизайну, функціональності і економії площі переважно відкотом тип. Такі двері ковзають уздовж лицьової стінки усередині кабіни, вимагає мінімальних зусиль при відкритті, володіє хорошою герметичністю і стоїть зазвичай не дорожче орною. Дуже непогано мати орну двостулкову або доладну двух- або чотирьохстулкові двері, що відкриваються всередину кабіни, щоб стікаюча вода не попадала назовні.

Огорожі для душових кабін пропонують всі фірми, що випускають піддони. Полотна з полістиролу на наш ринок поступають в основному з Чехії (VAGNERPLAST, RAVAK) і Польщі (KABI, KOLO). Недавно у продажу з'явилися єгипетські моделі від IDEAL STANDARD. Ціна - від $ 80 і вище.Скляні стулки на російський ринок поставляють фірми SFA (Франція), KABI (Польща), HЬPPE, HSK (Німеччина), італійський завод компанії IDEAL STANDARD. Вартість виробів коливається від $ 140 до $ 3100 (ексклюзивні). Природно, огорожі з Франції обійдуться дорожчим: наприклад, у фірми SFA мінімальна ціна на комплект душової огорожі - $ 470.

Останній вид огорож, про який варто згадати, - душові "шторки". Вони вмонтовуються на (точніше, над) ванною для виділення в ній особливої зони для ухвалення душу. Виготовляються з тих же матеріалів, що і описані вище зразки (полістирол, стекло або поліметілакрілат). І класифікуються так само: бувають каркасними і безкаркасними, гнутими і прямими, орними, доладними і відкотами. Але якщо душова огорожа повинна закривати весь простір над піддоном, то "шторки" - лише його частина над ванною. Розташувати їх можна з одного з країв ванни або посередині. Випускають "шторки" практично всі фірми, що проводять душові огорожі.
Акрілатниє виробу стоять $ 60-180, скляні - від $ 140 до $ 1500. Звичайно, найдешевша модель з акрілата буде значно дорожча за звичну для нас пластикову завіску. Та зате і надійність у неї набагато вища: в результаті установки "шторки" у вас з'явиться можливість оснастити отриману "душову кабіну" навіть гідромасажем.

.

Вибираючи душову огорожу, слід мати на увазі, що кожна компанія випускає декілька серій виробів: економічні, середнього класу і елітні. А тому, почувши гучне ім'я виробника, не поспішаєте покинути магазин - дуже може бути, що саме ці моделі будуть вам по кишені. Якість придбаної огорожі і правильність його установки перевіряються дуже просто: відкриваєте воду на повний натиск і ллєте на шви і стики конструкції. Зовні вода з'явитися не повинна.

арматура , що Водопідводить . Для того, щоб регулювати витрату і температуру води, в кабіні необхідно встановити змішувач. Найсучасніше рішення - настінний пристрій одноважеля. Такі моделі вже міцно увійшли до нашого ужитку, тому детально про них говорити не будемо. Змішувачі подібного роду на російський ринок поставляють фірми GROHE, ROPASAN, ORAS, JADO, HANSGROHE, DORNBRACHT, IDEAL STANDARD, JORGER, TT-FORM і ін. Ціна приладів - від $ 20 до декількох тисяч (!), залежно від дизайну, технології виготовлення і імені виробника.

Останнім часом багато компаній почали обладнати кабіни так званим термостатірующим змішувачем. Напевно, правильніше було б назвати його регульованим обмежувачем, оскільки термостата в повному розумінні слова в конструкції немає. З одного боку у нього розташований регулятор витрати води, з іншої - регулятор температури, причому обидва забезпечені обмежувачем. Температура води задається в діапазоні від мінімальної до 38-40°С. Щоб зробити погарячіше, потрібно зняти регулятор із запобіжника. Те ж саме і з витратою: обертаючи ручку, користувач регулює натиск від 0 до певної величини. Для збільшення натиску регулятор знімається із запобіжника.
Загалом, у будь-якому випадку не обшпаришся (агрегат відразу після повороту регулятора витрати починає підмішувати до гарячої води холодну) і зайвої води не витратиш. Звичайно, якщо не чіпати запобіжники. Придбати такі змішувачі можна і окремо від кабіни. Сьогодні їх пропонують фірми BODENSCHATZ, HANSGROHE, ROPASAN, GROHE, IDEAL STANDARD, KLUDI, TT-FORM, DORNBRACHT і ін. Ціна - від $ 100 і вище.

.

До звичайного або термостатірующему змішувачу, які продаються "самі по собі", доведеться докуповувати штангу (бажано металеву, завдовжки, як мінімум, 60 см, в комплекті з мильницею), шланг (переважний пластмасовий, такий, що не переламується) і душову насадку. Для економії можна обійтися і простій насадкою, але краще придбати спеціальну - для гідромасажа.

Моноблочні кабіни

"Будівництво" душової кабіни "за індивідуальним проектом" - справа задоволена морочливе і відповідальне. Та і заощадити на нім вдається далеко не завжди. Простіше придбати кабіну, вже оснащену піддоном, стінками, дверцями і всім іншим, за умови, що вона вписується у відведений для неї простір. (При виборі врахуйте, що змішувач як для дешевих, так і для дорогих моделей доведеться купувати окремо, в комплекті він продається тільки з виробами середнього цінового діапазону. ) Установка моноблочних конструкцій не вимагає абсолютно ніяких загальнобудівельних робіт - ні плиткових, ні малярних, не кажучи вже про зведення стін.
Треба лише підвести воду і дотягнути до каналізаційного стояка зливну трубу. (Розташовуючи кабіну в дальньому від стояка кутку ванної кімнати, не забувайте, що ухил зливної труби повинен складати 1-3 см на кожен погонний метр, залежно від матеріалу, з якого вона виготовлена. І дуже може бути, що значно віддалену від стояка кабіну потрібно буде підняти на подіум. )

.

Асортимент моноблочних кабін в даний час незвичайно широкий, і ви легко підберете виріб необхідних розмірів і контурів. Зробити це можна навіть не виходячи з будинку - по Інтернету. Пропонують моноблочні конструкції на нашому ринку фірми HANSGROHE (торгова марка Pharo), IFЦ (Швеція), IDEAL STANDARD (Італія), SFA (Франція), NOVITEK, IDO (Фінляндія), SYSTEM-POOL (Іспанія) і ін. Найпростіша (без функції гідромасажа) кабіна з огорожами з полістиролу обійдеться покупцеві в $ 400-450, із стулками з скла - в $ 500-550. Вартість моделі авторського дизайну з гнутого загартованого скла з особливим ("антіплаковим") покриттям може доходити до $ 13 000.

Що стосується вітчизняної продукції, то компанія "АКВАТИКА" випустила серію душових кабін "Кристал" (80 Ч 80 Ч 190, 90 Ч 90 Ч 190 і 100 Ч 100 Ч 190 см). Піддони для них виготовляються з акрилового листа на власному виробництві і стоять $ 78-91, а стулки робляться в Італії, з 6-міліметрового загартованого безпечного скла з "антіплаковим" покриттям ($ 385-583). Також "АКВАТИКА" пропонує модель "Егоїст-базік" ($ 995). А фірма DOCTOR JET винесла на суд споживачів серію кабін "Батерфляя" (90 Ч 90 см) квадратної і напівкруглої форми (з італійськими дверцями з розжареного 3-міліметрового скла) з гідромасажем і без нього ($ 780-880).

Варіанти переобладнання типового санвузла площею 3,9 м2 (удома серийП3, П30, П4, П42 (43, 44, 46, 55), КОПЕ)
Варіанти переобладнання типового санвузла площею 3 м2 (удома серийK - 7,1 - 515/9м/9ш, II - 49 1к, 1605/9 1к)

Початкове планування

Початкове планування

Варіант з роздільним санвузлом

 1. Ванна, суміщена з душовою кабіною (з гідромасажем), - фабрика JACUZZI, модельTwin Tower Corner, 170 Ч 70 см, ціна - $ 3577
 2. Пральна машина з горизонтальною загрузкой,45 Ч 60 см
 3. Раковина + тумба під раковину фабрики KERAMAG (модель Vivano, 65 Ч 47 см), ціна - $ 949
 4. Унітаз фабрики KERAMAG,модель Vivano, ціна - $ 918
 5. Колонки розміром 35 Ч 31 см, 2 шт., ціна - від $ 300

Варіант з роздільним
санвузлом

 1. Душова кабіна HUPPE, модель 1002,80 Ч 80 см (включаючи піддон, фронтальну панель і сифон), ціна - $ 2208
 2. Унітаз від VILLEROY & BOCH,модель Omnia, ціна - $ 596
 3. "Тюльпан" фабрики VILLEROY & BOCH, модель Omnia, 60 Ч 49 см, ціна - $ 316
 4. Пральна машинас вертикальним завантаженням
 5. Душова колонка, ціна - від $ 150

Варіант з суміщеним санвузлом

 1. Душова кабіна DOCTOR JET, модель Butterfly, 90 Ч 90 см (моноблочна кабіна з гідромасажем, включаючи сифон), ціна - $ 900
 2. Пральна машина з горизонтальним завантаженням, 45 Ч 60 см
 3. Унітаз фабрики TWIFORD, ціна - $ 280
 4. Раковина + тумба під раковину фабрики KERAMAG, модель Vitelle, 71 Ч 50 см, ціна - $ 1070
 5. Навісні шафки над пральною машиною, 2 шт., ціна - від $ 200

Варіант з суміщеним
санвузлом

 1. Душовий піддон EOS, 80 Ч 80 см, ціна - $ 170;фронтальные шторки TAB, цена-$ 270; сифон, цена-$ 14; змішувач з душовій насадкойHANSGROHE, цена-$ 170
 2. Пральна машина з вертикальним завантаженням
 3. Навісна шафа над пральною машиною, ціна - від $ 100
 4. Унітаз фабрики IDO, ціна - $ 180
 5. Раковина фабрики KERAMAG, модель Cleo + тумба під раковину,65 Ч 50 см, ціна - $ 1212

Багатофункціональні душові кабіни

Купуючи готову кабіну, ви можете вибрати виріб, здатний виконувати не одну (безпосередньо душ), а відразу декілька функцій. Такі моделі прийнято називати багатофункціональними. Пристрій суміщає, наприклад, функції душової і гидромассажной кабін або душу і лазні. Або все відразу.

Душ + банячи . Обмовимося відразу: про повноцінну фінську сауну в даному випадку не йдеться. Температуру 80°С матеріалу, з якого зроблена кабіна, звичайно, витримає, а ось частина тіла, що доторкнулася до розігрітої стінки, навряд чи - сильний опік тут гарантований. Тому в багатофункціональних кабінах використовується спеціальний режим - парова, або, як її ще називають, турецька лазня: температура 40-45°С (рідше до 50°С) при вологості близько 100%. І щоб прогрітися за 20 хвилин (саме стільки рекомендується паритися), такий режим цілком вистачає, адже подібна температура при 100%-ной вологості - майже поріг больової чутливості шкіри.

Відмітною особливістю кабін з функцією лазні є наявність даху (куполи) - без неї пару просто не утримати. Купол може бути як прозорим, так і непрозорим. Висота кабін коливається від 210 до 240 см, і при виборі моделі людям високого зростання цей чинник слід прийняти до уваги.

Дата: Суббота, 24 Октября 2009
Просмотров: 11329Партнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014