(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Все про змішувачі

Цього разу під гарячу руку потрапили змішувачі. Стало мені цікаво, що у них всередині і що ж відбувається в їх загадкових металевих надрах, коли з крана тече вода?Вот говорять - «жіноча справа, нежіноча справа». В тому сенсі, що, мовляв, хрестиком вишивати або любовні романи читати - жіноча справа, а кран лагодити, мов, - нежіноче. Не згодна категорично. Особисто я, вважаючи себе жінкою у всіх проявах, дуже люблю розбирати на частини різні механізми і докопуватися до істини. Правда, збирати назад (без наслідків і «як було») виходить не завжди. Ще люблю різні інструкції і хочу все знати: наприклад, як годинник влаштований? Або чому холодильник дає холод?. .
Зате тепер мій холодильник виділяє жар, а будильник ходить проти годинникової стрілки. . . Цього разу під гарячу руку потрапили змішувачі. Стало мені цікаво, що у них всередині і що ж відбувається в їх загадкових металевих надрах, коли з крана тече вода? Правда, в квартирі, яку знімаю, розбирати змішувач все-таки не зважилася: є небезпека, що поломку господиня оцінить за потрійним тарифом. Щоб задовольнити інтерес, що раптово спалахнув, вирішила скористатися службовим положенням і відправилася в магазини сантехніки (і представництва західних фірм).
Вони мені пообіцяли відкрити всю правду про начинку змішувачів , а найголовніше - сказали, що вирішать уволю поразбірать-поломать (безкоштовно) все, що захочу. По-перше, в магазині мені сказали, що господарські змішувачі - імпортні . І називаються вони «одноричаговиє»: одна-едінственная ручка (важіль) над краном регулює натиск і температуру води . На відміну від звичніших (наших і імпортних) двохвентильних змішувачів, де «ручки» гарячіше і холодної води знаходяться по різні сторони від крана.
Відразу хочу сказати, що Росія одноричагових змішувачів не проводить взагалі, тому далі мова піде тільки про начинку імпортних змішувачів. По-друге, я з'ясувала наступне. Переглянувши в магазинах десятки одноричагових моделей , я була в повній упевненості, що начинка у всіх однакова. Як же я помилялася! Виявляється, усередині таких змішувачів коштує картрідж, причому він буває двох видів: картрідж з кульовим механізмом (кульовою) або картрідж з керамічними пластинами. Він-то і змішує воду. Тепер давайте розбиратися, що ж це за штуки і для чого вони потрібні?

.

Картріджи з кульовим механізмом (кульові картріджи)

В наших магазинах з такими механізмами найчастіше зустрічаються змішувачі «Хансгрое» (Hansgrohe, Німеччина), «Дамікса» (Damixa, Данія) і «Дельта» (Delta, США). Наші фахівці сказали, що американці першими запустили у виробництво кульові картріджи, а потім інші фірми у них купили патент.

ліричний-історичний відступ

Хто такий Олександр Манукян ? Каюся, до поїздки в представництво компанії «Дельта» мені це ім'я ні про що не говорило. Насправді цей видатний діяч водопровідної справи має найпряміше відношення до кульового картріджа. У Штати Манукян приїхав убогим емігрантом, а помер мільйонером (ось воно - втілення американської мрії по-армянські!). Як це зазвичай буває, допоміг випадок - одного разу, коли Олександр вже володів невеликою машинобудівною компанією, на порозі з'явився сантехнік-винахідник і запропонував випускати одноричаговиє змішувачі з кульовим механізмом (на жаль, ім'я тієї бідолаги-винахідника кануло в Лету).
Опинися пан Манукян ретроградом, перестрахувальником або занудою - і весь світ до цих пір откручивал-закручивал би крантіки під назвою «двохвентильні змішувачі»! Але мудрому вірменинові ідея сподобалася. І він на свій страх і ризик запустив у виробництво «цих дивних виродків» (так в той далекий час писали наші колеги-журналісти). Нові змішувачі вмить розкупили. Але, до відчаю продавців, їх ще швидше повернули назад: змішувачі наполегливо відмовлялися змішувати воду як годиться, протікали - вода текла буквально звідусіль, але тільки не звідти, звідки слідує. Вередливі американці прозвали дітище Манукяна «однорукими бандитами».
Може, інший би на його місці здрейфив, плюнув би на всю цю затію і повернувся до звичних умивальників. Але хоробрий Олександр не здався. Більш того - він придбав виняткові права на виготовлення одноричагових змішувачів. І понеслося. Спочатку на прилавках з'явилася невелика партія вдосконалених моделей. Причому перші змішувачі Манукян встановлював сам, а потім декілька місяців особисто об'їжджав покупців і власними руками виправляв недоліки. Врешті-решт методом проб і помилок в 1954 році був знайдений оптимальний варіант змішувача . Назвали його Delta. У нас, в Росії, він продається як кухонний змішувач Delta 101.
(Можливо, Манукян якраз і помилявся рівно 100 разів, а в 101-й раз - вгадав!)

.

Цей простий картрідж

Механізм нещасливого картріджа виявився дійсно простим. Як і було обіцяно, на фірмі мені дали «учбовий» змішувач і дозволили виколупати з нього кульовий механізм. Корпус картріджа зроблений з латуні. «Серце» механізму - кулька з штирьком, або інакше він називається регулююча головка, - з неіржавіючої сталі. На штирек кріпиться рукоятка крана. Коли її повертають, кулька обертається. Для плавності ходу кулька ретельно відполірований і блищить, як начищений самовар. Всередині кулька порожньої.
У чому я переконалася, коли заглянула в один з декількох отворів, кожне з яких оточене прокладкою. У одне з них по тонкому шлангу поступає гаряча вода, в інше - холодна. А з третього отвору вона витікає по носику крана вже змішаною.

.

Побережіть руки!

Крім того, що картрідж змішує воду, він ще призначений для обмеження (і регулювання) температури води . Зрозуміло, що мити руки крутим кип'ятком не хочеться, і цей механізм такий зроблений, щоб захистити руки від опіків. (Не знаю, як за кордоном, а у нас з крана частенько ллється ну дуже гаряча вода!) Діє система так. Зверху - по самому краю картріджа - лежить металеве колечко. Насправді це не просте колечко, а як би рятівний круг. Коли я поміняла його положення, то вже не змогла повернути ручку у бік гарячої води до кінця, і вона полилася з крана, розбавлена холодною.

чи Упирається ремонт в купюри?

Якщо ви хочете замінити деталі в картріджі самостійно - будь ласка. Теоретично це може зробити навіть тітка Фрося з села Бірюлькино, яке все життя користувалося звичайним умивальником типу «відерко з пімпочкой». Але грати в сантехніків не раджу по одній простій причині. Як тільки ви упровадитеся своїми пустотливими руками ( а навіть якщо і цілком господарськими руками) в свята святих механізму - на жаль, після цього гарантійний талон (на змішувач) можна буде сміливо викидати. Кращий варіант - відвезти змішувач в ремонтну майстерню або запросити майстра додому. До речі, при покупці не забудьте дізнатися адресу і номер телефону гарантійної майстерні.
Продавці цими «таємними знаннями» обов'язково повинні розташовувати. Тепер про поломки. Перше, що може вийти з ладу, - прокладка з прогумованого пластика. (Винувато в цьому дуже великий вміст хлора в московській воді). Коштує прокладка $1 і продається в гарантійній майстерні. Як мені пояснили фахівці фірми «Дельта», цю неполадку легко визначити - кран починає підтікати. Якщо раптом знадобиться міняти цілком, наприклад, німецький кульовий картрідж, то він вже коштуватиме близько $40. Грошей жалко, але виправдання такій «хорошій» ціні є. Насправді німці дають п'ять років гарантії, і, до речі, подразумеваєтся, що міняти нічого не доведеться.
Але якщо через шість (або десять) років ваш змішувач все ж таки потік - міняти картрідж слід однозначно! Або купувати новий змішувач, але він обійдеться, природно, набагато дорожче, ніж $40. Я спробувала представити, із-за чого може зламатися «кулька», зроблена з міцного матеріалу (неіржавіючій сталі). Моя фантазія на це не вистачило. Ні, був випадок, коли від кульки через пару місяців відламався штирек. Але це вже заводський брак , і неполадку беззаперечно усунули, природно, безкоштовно. До речі, коли про цю волаючу подію дізналися в представництві німецької фірми, з ними трапився легкий шок.
Мене завірили, що така поломка - велика рідкість, і навряд чи комусь доведеться витрачати $17 - саме стільки коштує новий кульовий механізм. Але все-таки треба визнати, що недоліки у кульового картріджа є. Змішувачі з кульовим механізмом не відрізняються різноманітністю моделей. Я вирішила з'ясувати - в яких змішувачах, наявних в продажі, коштує кульовий картрідж?

.

Краса - це страшна сила!

Якщо вам придивився змішувач фірми «Хансгрое», то знайте - в них коштують кульові механізми. Причому картріджи скрізь однакові, а ціна на змішувачі - різна. Зрозуміло, чому - чим хитромудро дизайн, тим змішувач дорожчий. Скажімо, модель Metris (особисто мені вона сподобалася). Можливо, за витончено обтічні форми, а може бути, за грунтовність і навіть, я б сказала, фундаментальність. Ніяких таких ультрамодних штучок - чиста німецька якість плюс помірність у всьому. Обійдеться такий змішувач для умивальника приблизно в $125. Варіанти для біде і душу стоять дешевше. Правда, різноманітністю колірної гамми Metris не блищить: єдиний колір - хром. Гарантія - п'ять років.
Втім, для раковини можна знайти змішувач і дешевше. Наприклад, данська фірма «Дамікса» пропонує колекцію Jupiter. Усередині кульовий картрідж. Ціна змішувача для раковини близько $100. Мені сподобалося, що в цій моделі є витяжний розпилювач. Що це таке? Пояснюю: кінець крана зроблений у вигляді душу, шланг захований усередині змішувача. Якщо мені потрібно, допустимий, налити води в мармурову підлогову вазу, то не потрібно надриватися: досить витягнути розпилювач і налити воду. Гарантія - два роки . А вже згадані кухонні змішувачі Delta 101 приблизно в півтора рази дешевше - $75.
Річ у тому, що американці, нам на радість, не платять за патент картріджа (спасибі Манукяну!). Правда, і дизайн у змішувача Delta 101 простіше. Поломки вам повинні безкоштовно усувати протягом п'яти років. Хитрі хлоп'ята з Таїланду не стали сушити голову і купувати патент, а вирішили ситуацію простенький і із смаком - вони розібрали американську модель Delta 101 і. стали випускати свою Delta 101. Навіщо, розумієш, все ускладнювати, комусь там за щось платити, коли справи і так йдуть нормально? Правда, надійність і якість картріджа в цих змішувачах сумнівні, а гарантія - всього рік.
Але головне - ніхто з продавців не знає, де його ремонтують! Зате таїландськая Delta 101 дешевше на $25, чим американська. Ну, це справа смаку, може, комусь подобається щороку купувати новий змішувач? З іншого боку, є ж люди, яким подавай тільки самоє-самоє круте і дороге, причому багато.

.

Ексклюзив

Немає, що ні говори, а все ж таки в цікавий час ми живемо. Різноманітне. Ось, наприклад, як дбайливо і чуйно відносяться до потреб наших окремих росіян в «Салоне Віллерой і Боха» (Villeroy&Boch)! Якщо у вас є зайва валіза з твердою валютою - тут можна чудово облаштувати «особисті місця загального користування». На устаткування «під ключ» ванної кімнати, яка особисто мені дуже сподобалася, потрібне $19500. Зрозуміло, що в таку ванну простенький змішувач не поставиш. На мій смак, в неї відмінно впишеться змішувач від «Хансгрое» (торгова марка Axor), колекція Mondaro. Якщо клієнтові завгодно, то змішувач прикрасять сапфірами, рубінами або цирконами.
Змішувач з камінчиками обійдеться в $850, а без прикрас - близько $460. Причому кульовий картрідж в них такої самої якості, як і в звичайній, без наворотів, моделі за $125. Тому ви платите в принципі не за якусь особливу якість, а виключно за красу. Отже, з кульовими картріджами ми розібралися. Підемо далі.

.

Картріджи з керамічними пластинами (керамічні картріджи)

Хто і де проводить змішувачі з керамічним картріджом? У магазинах найчастіше зустрічалися моделі фірм «Фрідріх Грое» (Friedrich Grohe, Німеччина), «Хансгрое» (Hansgrohe, Німеччина), «Дорнбрахт» (Dornbracht, Німеччина), «Ядо» (Yado, Німеччина), «Орас» (Oras, Фінляндія), «Супергриф» (Supergrif, Іспанія) і «Густавсберг» (Gustavsberg, Швеція). Єдина схожість між керамічним і кульовим картріджами в тому, що знаходяться вони усередині змішувача. На цьому схожість закінчується, і починаються відмінності. Виявилось, що у кожної фірми, яка ставить усередині змішувача керамічний механізм, - свій тип «начинки».
Тому якщо я купила змішувач «Хансгрое», то картрідж «Орас» до нього категорично не підійде. У «Фрідріх Грое» взагалі декілька видів картріджів. Кожен - для строго певної моделі. Але принцип роботи у всіх однаковий.

.

Пластинки з космосу

Серце керамічного картріджа - дві пластини (шайби) з оксиду алюмінію. У представництвах фірм ніхто так і не дав мені зрозумілої відповіді на питання: «Чому пластини з оксиду алюмінію називаються керамічними?» За однією з версій, ніби то в сплаві оксиду алюмінію присутня кераміка. Причому в побутову сантехніку так званий оксид алюмінію «прилетів» з космосу. ( Вперше він придивився американцям з НАСА, і вони вирішили активно використовувати сплав в космічних технологіях). Хто додумався застосувати «космічний» матеріал в сантехніці - невідомо.
Для того, щоб перетворити оксид алюмінію на пластини, потрібне випалення матеріалу під тиском при температурі 1200°С. Після чого шайби ретельно шліфують ультразвуком. У картріджі вони лежать один на одному, і для бездоганної роботи жодна крапелька не повинна просочитися між пластинами. Якщо між шайбами потрапить хоч би молекула води, вона «протопче» доріжку для інших. У тому, що цей матеріал дійсно високої якості, а шайби відшліфовані бездоганно, я переконалася особисто. (Мені ж обіцяли, що вирішать всі дізнатися на практиці! І по-чесному всі вирішили раськурочить. )

.

Фокуси з пластинами. Плюси і мінуси

Виявляється, я не самотня. Багато моїх співвітчизниць люблять покрутіть-раськрутіть де-небудь викруткою. Як, наприклад, крихка співробітниця офісу «Густавсберг» довго, мужньо і наполегливо колупала одну з шайб металевою викруткою. Коли дівчині набридло займатися вандалізмом, бідна пластина виглядала вельми плачевно. Потім (боязко, що зіпсую казенну дорогу річ) длубала я - стало ще гірше. Але підступна Марина (так звали фокусника) знала, що це тільки видимість. Вона слинила пальчик і злегка потерла постраждалий предмет. І що ви думаєте? На пластині не залишилося ні подряпини! Розгадка фокусу елементарна - вся справа в хімічній структурі шайб.
З іншого боку, господиням важливіше не хімічна структура, а щоб недешевий імпортний кран не протікав. Як західні умільці цього добиваються, я зараз розповім. Я узяла в руки ті ж пластини, потерла одну об іншу. Потім підвела верхню, і. представляєте, нижня шайба тут же знову прилипнула до верхньої. Я була уражена. «Ось бачите, - гордо сказала дівчина, - як класно вони відполіровані! Вода сюди ні за що не просочиться - як ні старайся, змішувачі з таким картріджом ніколи не потечуть!» А в іншому представництві мені розповіли, що якщо шайби, які декілька років працювали, вийняти з картріджа, то роз'єднати їх буде практично неможливо.
Так сильно вони притерлися один до одного за довгі роки. Але, на жаль, все-таки у керамічних картріджів є деякі мінуси. Парадокс - але те, що картрідж з керамічними пластинами не можна розібрати, одночасно вважається його мінусом. Тому що при несправності змішувача (а таке, як з'ясувалося, все-таки трапляється) картрідж доведеться викидати і купувати новий. Навіть при такій високій якості обробки, яка мені було продемонстровано. Якщо термін гарантії закінчився - за механізм доведеться викладати гроші. $10 - за картрідж «Орас», $14,5 - за «Густавсберг» і $20 - за картрідж «Фрідріх Грое». Мені стало цікаво: а за що я платитиму ці гроші?

.

Вид картріджа в розрізі

Якщо подивитися на картрідж зверху, то видно тільки важіль управління (замочний гвинт для ручки змішувача). Саме до нього кріпиться рукоятка змішувача , тому на всіх важелях є дірочка з різьбленням для гвинта. У «Хансгрое» цей замочний гвинт навіть запатентований і названий простим російським словом «boltic» - про всяк випадок переводжу - «болтик». (Може, це таке ж інтернаціональне слово, як «супутник», «горілка» або «перебудова»?) Коли важіль повертають - пластини рухаються. Навколо «болтика» лежить пластиковий кружок. Це обмежувач подачі гарячої води, який, як кришка, закриває начинку картріджа.
По самому його краю йде кільце, яке крутиться. Звичайною викруткою я пересунула колечко. А якщо включити гарячу воду на повну котушку, коли обмежувач вже встановлений, то вона все одно литиметься з домішкою холодної. Отже, я ніколи не обпалю руки (ноги, вуха і так далі). У нижній пластині три отвори, схожих на два очі і рот. Одне «око» потрібне для надходження гарячої води, інший - для холодної, а з «рота» витікає змішана вода. Якщо крутити важіль і розглядати низ картріджа, відкривається увлекательноє видовище. Одна з пластин переміщається і по черзі відкриває або закриває «очі». Коли «очі» закриті, змішувач вимкнений.
Якщо вони відкриті - з крана тече тепла вода. «Підморгує» правим оком - тече холодна, лівим - гаряча. Зовні всі три отвори одягнено в прокладки - силіконові або з прогумованого пластика. Вода в картрідж поступає по шлангах, а прокладки не дають їй текти мимо отворів. Верхня шайба схожа на «небо». Через нього в картріджах «Орас» і «Хансгрое» проходять часті тоненькі смужки. У редакції ми колективно намагалися зрозуміти, з чого вони зроблені, і пришли до висновку, що це пластик. У механізмах «Фрідріх Грое» і «Густавсберг» ніякого «неба» не немає, замість нього - спеціальні рубці.

.

Шумопониження і захист від гідроудара в одному флаконі

«Небо» і рубці виконують однакові функції. По-перше, розтинають воду, щоб вона при змішуванні менше шуміла. По-друге, захищають картрідж і змішувач від гідроудара. Пояснюю, що це таке. Наприклад, я зі всього дуру смикнула ручку крана вгору. У картрідж щосили хлинув могутній потік води. Якщо рубці і смужки не розтинатимуть його і не пом'якшуватимуть струмінь, то усередині картріджа відбудеться водяна революція. У результаті шайби так розхитаються, що не допоможе навіть водостійке мастило між ними. Мастило.
У моделях «Фрідріх Грое», «Густавсберг» і «Супергриф» між пластинами для міцності, як тонкий шар вершкового крему між коржами пирога, лежить силіконове мастило, яке навіть з роками не вимивається. Завдяки ній пластини рухаються плавніше. Крім того, вона служить додатковим захистом від води між шайбами. Фінни вважають, що їх шайби і так відмінно відполіровані, тому в моделях «Орас» такого мастила немає. Можливо, вони мають рацію, принаймні, в дарованому картріджі фірми «Орас» важіль ходив дуже легко і плавно. Але я взагалі не зустріла жодної моделі, де важіль повертався б насилу.
Треба сказати, що кількість моделей, де коштує картрідж з керамічними пластинами , обчислюється на нашому ринку сотнями. Ціни на них від $50 і до $1000. Від різноманітності моделей, в яких він встановлений, очі розбігаються. Я не в силах навіть перерахувати все побачене - розповім лише про те, що запало в душу і серце.

.

Змішувач за дуже хорошою ціною

До речі, про дорогі моделі. До того дня, як я відвідала «Салон Віллерой і Боха», я і не підозрювала, що бувають змішувачі ціною $1000. Тепер я знаю точно: чим незвичайніше дизайн, тим дорожче модель. І знову ж таки керамічні картріджи у всіх моделях за якістю абсолютні однакові. Не сперечаюся: крантік Obina від фірми «Дорнбрахт» дійсно дуже красивий і вельми незвичайний. Його рукоятку, наприклад, не сплутаєш ні з якою інший. Зроблена вона у вигляді тонкої металевої смужки, паралельної крану. Форму смужки теж стандартною не назвеш. Вона буває чотирьох видів: пряма, вигнута, як серп, у вигляді знаку питання і з колечком на кінці. Але це ще не все.
Колірна гамма не вичерпується звичними металевими квітами. «Дорнбрахт» випускає змішувачі блакитного, малинового і синього кольору. З іншого боку, хоч убий, але я так і не зрозуміла - за що з нас беруть $1000? Щоб дізнатися, скільки стоять і як виглядають моделі дешевше за цю нестерпну (для мене) ціну, я відправилася в звичайний магазин, де продається хороша імпортна сантехніка.

.

Ціни дешевші за тисячу, але дорожче ста

На нашому ринку є моделі, дизайн яких вельми оригінальний. Здається, сама незвичайна «зовнішність» у моделей «Супергриф» (Іспанія). Мені дуже сподобався змішувач Omega. Але, на жаль, в нім не передбачена система регулювання температури гарячої води - в картріджах «Супергриф» ця функція відсутня. Зате у Omega дуже цікавий дизайн. Мені спочатку здалося, що в змішувачі взагалі немає ніякого важеля. Насправді це не так, просто важіль, повторюючи форму крана, як би лежить на нім і зливається з краном в єдине ціле. Щоб помити руки, потрібно «скрутити змішувачу голову», підвівши ручку. Ціна цієї моделі, що хвилює, $355. Термін гарантії - 10 років - просто захоплює.
Спасибі, старанні іспанські амігос! На жаль, на кухню цю красу не поставиш - в серії Omega кухонних змішувачів немає. Фірма «Хансгрое» (Німеччина) проводить моделі Talis Elegance і Talis Sportive, які можуть красуватися на умивальнику, біде і ванні. Сам картрідж з керамічними пластинами у «Хансгрое» запатентований під ім'ям Talis. Переклад російською мовою невідомий. Коштують обидві моделі однаково - $129. Виконані вони виключно в хромі. При однаковій ціні дизайн різний. Модель Elegance - плавніших ліній, а Sportive (судячи по назві), скоріше, підійде любителям спортивного стилю. Особисто мені сподобалося, що ручка змішувача ідеально лягає в долоню.
Картрідж фірми «Фрідріх Грое» (Німеччина) має систему регулювання економії і температури води за допомогою спеціального кільця. Моделі вражають різноманітністю забарвлень. Більше всього запав в душу змішувач Taron - здається, що кран ось-ось «стартанет» з раковини і відлетить в надхмарну далечінь. Ціна «літачка» - близько $175. Ще я поклала око на кухонний змішувач Europlus. Керамічний картрідж усередині нього такий же, як у змішувача Taron. Цікава деталь - в цій моделі можна «витягнути» кран (як у моделі Jupiter фірми «Дамікса»). Пояснюю: я узялася рукою за кінець крана і потягнула його на себе. Він виповз з свого кубла разом з гнучким шлангом. Дуже корисне пристосування.
Наприклад, якщо я захочу налити воду в таз, то витягну кран на максимальну довжину - і наллю воду, не надриваючи своє крихке дівоче здоров'я, тягая тази. Ціна на таку нестандартну модель в хромі $145. Гарантія на всі вироби 5 років. З чуток, «Ідеал Стандарт» (Ideal Standart) - це не ідеальний стандарт змішувача, а назва фірми. Але співробітники представництва виявилися такими крутими хлоп'ятами, що не захотіли зі мною розмовляти. Бувалі люди говорять, що продукція у них хороша і картріджи чудові, але я її не бачила. В принципі мені сказали, що в їх продукції теж коштують картріджи з керамічними пластинами.
І навіть приблизно знаю, як вони у них влаштовані, де, як і що економлять, ллють і підігрівають. Але раптом їм не сподобається моя непрофесійна думка? Тому акуратно промовчу.

.

Моделі дешевше 100, але не рублів

найвдаліше поєднання ціни і якості, як мені здалося, - в моделі Solina для умивальника (фірма-виготовлювач «Орас»). Ціна радує - $50. Завдяки картріджу я зможу обмежити подачу сильно гарячої води. Дизайн у Solina простій, зате якість висока. Всередині корпус змішувача зроблений з латуні, а зовні покритий хромованим пластиком. Пластик, природно, дешевше за метал, але по міцності йому не поступається. Недосвідчений покупець навіть не зрозуміє, що зовні пластик. Поки мені не розповіли про ці тонкощі, я була упевнена, що це метал. Є моделі і з металевим корпусом, але вони в півтора-два рази дорожче.
Наприклад, серія Safira Classica (теж від «Орас») пропонує змішувачі і для кухні, і для ванною. Ціна - $90, але дизайн поцікавіший. Завдяки цілісному металевому корпусу Safira Classica виглядає солідніше, хоча всередині керамічний механізм такий самий, як і у Solina. Є і ще одна відмінність - диво-кнопочка. Диво-кнопка Orаs. Оглянувши змішувач Safira Classica, я побачила зеленувату кнопочку. Як сантехніка-любителя вона мене дуже зацікавила. Виявляється, кнопка потрібна для того, щоб регулювати і сам струмінь, і температуру цього струменя. Працює винахід фіннів елементарно.
Завдяки ньому, якщо я хочу відрегулювати температуру води, мені не треба розбирати змішувач і копатися в картріджі. Досить натиснути зелену кнопку. Інформація для тих, хто любить погарячіше: слід повернути ручку змішувача у бік гарячої води до кінця і натиснути кнопку. З крана поллється бажаний кип'яток. А якщо мені потрібно збільшити або зменшити натиск? Немає проблем. Наші скандінавські брати - народ економний, тому спочатку з крана ллється тільки 60% води. Але якщо мені захотілося зробити струмінь посильніше - я піднімаю рукоятку змішувача до межі і знову ж таки тисну на кнопочку. І що ви думаєте? Рукоятка піднімається ще вище, і струмінь стає сильнішим.

.

Система економії по-шведськи

Якщо ви хочете економити воду, але ціна $90 вам не подобається, то змішувач з керамічним картріджом Nordic (фірма-виробник «Густавсберг») - те, що вам потрібне. За $65 можна купити змішувач тільки для умивальника. У інших серіях «Густавсберг» є моделі і для ванною, і для кухні. Найпростіші змішувачі для кухні обійдуться приблизно в $85. Зовні модель Nordic схожа на Safira Classica, і картрідж в ній аналогічний. Гарантія - 3 року. Вода з крана тече знову-таки в економному режимі. А я, наприклад, люблю мити підлоги часто і ретельно. Але якщо я наливатиму у відро воду з натиском в 60%, то наповнюватиму його до завтра.
Щоб зробити це швидше, ручку треба підняти до кінця і притримати. Як тільки я її відпущу, ручка повернеться в колишнє положення і з крана знову поллється 60-процентна цівка.

.

Підведемо підсумки:

Знаючі працівники представництв настійно радять купувати змішувачі в магазинах або на будівельних ринках. Але тільки не з рук. Інакше вам можуть продати все, що завгодно. У магазині теж радять гарненько розпитати продавця ( це їх робота, по-перше, і називаються вони «продавці-консультанти», по-друге. А значить, винні вас грамотно і дохідливо проконсультувати).

Ось зразковий запитальник для покупця:

1. Який картрідж стоїть в моделі?
Нагадаю, що за принципом дії керамічні пластини нічим не краще за кульовий картрідж. Але вибір моделей з кульовим механізмом набагато бідніший. Крім того, у кульового картріджа відсутня система шумопониження. Але, з іншого боку, він міцніший, оскільки деталей в нім менше і все їх можна замінити. 2. Яку гарантію дають фірми на свої вироби?
Запам'ятаєте: шведський «Густавсберг» - гарантія 3 року, німецькі «Фрідріх Грое» і «Хансгрое», фінський «Орас» - 5 років, іспанський «Супергриф» - 10 років. 3. Які кольори моделей пропонують виробники?
Майте на увазі, що найдешевші змішувачі виконані в хромі, найдорожчі - белый/«золото» або «золото». У більшості фірм-виробників змішувачі мають натуральне золоте напилення. Шведські виробники вважають, що кольорова і біла емаль ідеально підходить для алергіків. На закінчення і на додаток до слів автора хочемо попередити: перш ніж ставити на раковину, ванну або кухонне миття одноричаговий змішувач, на водопровідні труби потрібно обов'язково поставити фільтри грубого очищення. Вони захистять картрідж від технічних домішок, які рясно плавають в нашій воді. Але це вже зовсім інша історія.
Її ми розповімо наступного разу .

Дата: Вторник, 13 Октября 2009
Просмотров: 7803Партнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014