(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Вибираємо унітаз і біде

Вибираємо унітаз і біде

При покупці ванни, раковини або миття багато хто з нас дуже прискіпливо, намагаючись дізнатися про майбутні придбаннях як можна більше. Коли ж мова заходить про унітази чи біде, ведемо себе по-іншому: відводимо очі, розмова з продавцем переходить на шепіт, питань – мінімум. Вважається, що тема пікантна і про деталі розпитувати непристойно. А дарма, адже від правильності вибору цього товару самого “повсякденного попиту” залежать і настрій, і здоров’я, та й сімейне благополуччя. Тому, відкинувши сором’язливість, спробуємо розібратися, що слід передбачити, вибираючи ці предмети.

Перше. Визначитися, скільки потрібно приладів. Для власників стандартних квартир – все по проекту. Як правило – один унітаз. Якщо дозволяють розміри туалетної кімнати, то можна встановити ще і біде. А якщо не дозволяють, але туалет і ванна розділені перегородкою, то додатковий обсяг (отже, і можливість встановлення біде) можна отримати при поєднанні цих двох кімнат.
У квартирах поліпшеного планування звичайно передбачають ще й гостьовий туалет, який найчастіше біде не обладнуються.

Що стосується котеджів або квартир індивідуального планування, то тут все в руках замовника. Зазвичай влаштовують один-три гостьових туалету (по одному на кожен поверх, включаючи підвальне або напівпідвальне приміщення). Для кожної спальні передбачається свій, найчастіше поєднаний з ванною або душовою кімнатою.

Друге. Залежно від матеріального достатку або амбіцій потрібно вибрати матеріал, з якого буде виконаний унітаз (біде).
Ним може стати золото, скло, сталь, пластик, чавун, але найчастіше – санфарфора і санфаянс. Що стосується останніх, то завжди виникає питання, чим прилади з цих матеріалів відрізняються один від одного? І чому ціна на порцелянові вироби набагато вище, ніж на фаянсові? Технологія виробництва фарфорових – дорожча, тому і продукція виходить з ряду показників краще. Неспеціалісту розрізнити готові приладдя з санфарфора і санфаянса важко. Особливо якщо глазур, якою вони покриті, в обох випадках дуже якісна. Головна властивість, що ставить фарфор і фаянс на різні рівні, – ступінь їх пористості, а значить, гігроскопічності. У порцеляни вона дуже маленька, у фаянсу – трохи більше.

Це впливає, по-перше, на довговічність виробів (міцність, якість контакту основи з глазур’ю), по-друге, на здатність відторгнення від поверхні унітазу бруду, потьоків іржавої води, сечовини тощо, по-третє, на наявність супутніх забруднення запахів. Однак принципової різниці між порцеляновими і фаянсовими виробами немає. Адже термін їхньої служби настільки великий, що вони швидше старіють морально, ніж руйнуються. Для фаянсових – він становить 30-40 років, для порцелянових – близько 50-60. А ремонт у квартирах з оновленням інтер’єру та устаткування відбувається в середньому через 15 років. Мабуть, головна відмінність у тому, що, чим дешевше (гірше) фаянс, тим більше потрібно часу і сил для догляду за ним.

Знавці історії стверджують, що сучасна назва чаші для туалету – “унітаз” – виникла завдяки іспанській фірмі “Єдність” (Unidad), однією з перших освоїла їх виробництво в кінці XIX століття.

Третє. Тепер звернемо увагу на підбір конструкції унітазу (біде) у відповідності з підведенням каналізації. Для споруджуваного котеджу ця проблема не така велика, тому що нею займається проектувальник. А ось під час ремонту та заміни устаткування, якщо не передбачити варіанти, можуть виникнути труднощі. Мова йде про випуск унітазу. Він має відповідати вводу в каналізаційний стояк. Унітази (біде) за конструкцією випуску поділяються на горизонтальні, вертикальні і косі (під кутом в 45 градусів). Перед тим як йти в магазин, обов’язково уточніть цей момент. Тим, у кого є можливість вибирати каналізаційні комунікації, корисно знати, що, чим вертикальні розташований стік, тим ближче до стояка можна розмістити сам унітаз. Це дуже суттєво для малогабаритних туалетних кімнат.

Четверте. Заздалегідь потрібно вирішити – яким буде взаиморасположение унітазу і зливного бачка. Існує спільне і роздільне розміщення. При спільному – бачок кріпиться до унітазу за допомогою окремої вставки (полички) або безпосередньо до корпусу унітазу. Першу конструкцію найчастіше називають компакт-диском, другий – моноблоком.

При роздільному розташуванні бачок може розташовуватися на будь-якому рівні: з’єднання з унітазом здійснюється за допомогою труби. Зазвичай такі бачки закріплюються на стіні або вбудовуються в неї. В останньому випадку часто використовують раму (каркас), на яку крім бачка монтується і сам унітаз. Таким чином, чаша може бути вивішена, а не спиратися, як звичайно, на підлогу.

П’яте. Важливе значення має механізм змиву унітазу, який розташовується в бачку. Як правило, левова частка неприємностей виникає саме через нього: то вода починає просочуватися і чаша рудіє від іржі, то раптом в самий невідповідний момент перестає працювати змив, то навпаки – вода тече потоком, не зупиняючись. Причин несправностей сучасних механізмів кілька. Ось найпоширеніші. По-перше, їх слабка пристосованість до жорсткої воді, де багато домішок і зважених часток. Для запобігання неполадок доцільно ставити на вводі холодної води в квартиру фільтри грубого і тонкого очищення. По-друге, викривлення пластику, що становить основу конструкції, що відбувається найчастіше при помітному перепаді температури води в бачку, а також погана якість самого пластику. По-третє, стирання або старіння прокладок та інших подібних елементів. Один зі способів уникнути несправностей зливного бачка – це вибрати модель з простою конструкцією. В останні роки з Заходу прийшла мода на встановлення двошвидкісних бачків: при натисканні однієї кнопки випливає для змиву 6 або 8 літрів води, при натисненні іншої – 2 або 4 літри. Разом з цим періодично поновлюється кампанія зі зміни російського стандарту бачків на іноземний – бачки меншого обсягу. Однак проблема зайвої витрати води вирішується (і вже давно) іншим, простішим і дешевшим шляхом – установкою механізму, що подає обсяг води в залежності від тривалості утримання кнопки (важеля) управління змивом. Перш ніж купувати унітаз із зливним бачком, поцікавтеся у практикуючого сантехніка, який механізм краще. Він може розповісти багато цікавого з того, що зазвичай не публікується у пресі. На жаль, до цих пір зустрічаються моделі механізмів і дуже відомих компаній, які тим не менше мають недоробки, не кажучи вже про численні підробки. Непоодинокі випадки, коли іноземний санфаянс начиняють непізнаними зливними механізмами.

Одна з ознак механізму високої якості, разом з надійністю, – безшумність його роботи, точніше – мінімальний шум води, що заповнює бачок після зливу.

Шосте. Варто звернути увагу на розподіл води при змиві в чаші унітазу. Для того щоб унітаз обмивали рівномірно і був відсутній запах, частина потоку спеціальними розсікача направляється під верхні загини чаші по всьому його периметру. Якщо вода потрапляє не на всі ділянки, то використання такого унітазу небажано.

Сьоме. Ми підійшли до питань, що викликають найбільшу збентеження покупців при спілкуванні з продавцем, а саме: якими по внутрішній конструкції бувають чаші унітазу? Яку конструкцію віддати перевагу?

Вибір конструкції залежить, як правило, від двох причин: практичності і особистих поглядів на гігієну і ставлення до здоров’я. За способом змиву прилади бувають з горизонтальним, плоским, змивом і з вертикальним – глибоким. Однак, незважаючи на такі загальноприйняті назви, більш зручно поділяти чаші за наявністю горизонтальної полички ( “трампліну”). Якщо поличка відсутній, то обов’язково є жолоб (сток) з переднім розташуванням, заднім або обома одночасно.

Поличка-трамплін призначена для уникнення сплеску води при користуванні. До недавніх пір унітазами подібної конструкції найчастіше обладналися туалетні кімнати в більшості житлових багатоквартирних будинків та установ. Дійсно, сплеск не відчувається людиною, так як він відбувається вже під час змиву. Проте якщо чоловік користується унітазом як пісуаром, то патьоки від бризок на стінах туалету і сліди крапель на брюках гарантовані. Але найбільша неприємність – запах. Особливо коли в квартирі туалет знаходиться поруч з кухнею, а витяжка працює слабо. Але наявність полички може бути дуже корисним. Зрозуміло, якщо результати походу в туалет (хай вибачать мені читачі за натуралізм) будуть деякий час перебувати на ній, то з’являється запах. З іншого боку, періодично спостерігати за своїми екскрементами або екскрементами своїх маленьких дітей зовсім не шкідливо. За наявності в них крові, глистів тощо, по зміні кольору, запаху можна навіть неспеціалістові визначити відхилення від норми в організмі, тим самим запобігти розвитку таких захворювань, як рак шлунка, виразка, геморой, жовтяниця та багато інших. Не зайвим буде розповісти про це дітям, привчити їх до подібних спостереженнями.

У унітазах, де немає полички-трампліну, одним із способів гасіння сплеску води є жолоба з переднім і / або заднім розташуванням. Останнім часом на ринку з’явилися прилади з чашею у вигляді звичайної воронки, без зміщення або з невеликим зміщенням нижнього отвору. Подібна лійчастого конструкція, крім запобігання сплеску, майже нанівець зводить неприємності, що виникають від бризок.

Вибирати унітаз слід також виходячи з того, як ви віддаєте перевагу сидіти на ньому: якщо ближче до переднього краю, то з переднім жолобом, якщо до заднього – із заднім. Універсальним вважається унітаз із заднім жолобом. Різні моделі мають і різні нахили жолобів, тому ідеальний комфорт може бути досягнутий тільки індивідуальним підбором.

Крім того, сила сплеску залежить від глибини унітазу і від конструкції водного затвора. Чим більше відстань від верхнього зрізу приладу до поверхні води, тим менш відчутний сплеск. Однак, чим більше відстань до води, тим менша глибина затвора, а отже, може бути гірше змив.

Восьме. Щоб вибрати унітаз напевно, найкраще відчути його, або, як ще кажуть, – приміряти. Почати варто з визначення висоти унітазу. Вибір персонального унітазу залежить від центра ваги користувача. А цей центр, у свою чергу, визначається зростом і вагою людини. Якщо прилад – загального користування (у тому числі гостьовій), то його висоту краще всього вибирати з урахуванням самого високого члена сім’ї. Не соромтеся сідати на стульчак й експериментувати: ноги злегка повинні спиратися на підлогу, а не зависати. Кращим є положення, коли м’язи ніг, тазу, попереку і живота максимально розслаблені. В ідеальному випадку Сідання і підйом з унітазу повинні здійснюватися тільки за рахунок переміщення центру ваги тіла.

Частина з того, що відноситься до вибору унітазів (вибір матеріалу, з якого він виготовлений, конструкції випуску, способи кріплення), застосовна і при виборі біде. Однак цей сантехнічний прилад має відмінності, в першу чергу за призначенням.

Вважається, що вперше біде з’явилося у Франції у вигляді невеликої ванночки для дам, звужується з боків. Свою назву воно отримало тому, що встановлювалося на невеликих ніжках і весь пристрій нагадувало конячку (по-французьки “bidet” – “конячка”). В біде наливалася тепла вода і використовувалася за призначенням. З появою каналізації і теплої водопровідної води ванночка на ніжках перетворилася і стала по конструкції більше схожим на унітаз. У неї з’явився такий же вигляд зливу, який, на відміну від побратима, стало можливим заткнути пробкою. Ось тільки підведення води інша: не через бачок, а безпосередньо до крана, встановленого на борту чаші. Сучасні біде оснащуються спеціальними змішувачами. Основна відмінність їх від звичайних змішувачів – можливість регулювання напрямку струменя за допомогою обертається головки ізліва.

Як правило, закордонне винахід рідко обходиться без доробки вітчизняними умільцями. У результаті на продаж пропонується певний гібрид – унітаз з функціями біде. Тобто до звичайного унітазу на спеціальних шарнірних кронштейнах кріпиться змішувач або вентилі подачі холодної та гарячої води. З точки зору універсальності вигадка заслуговує уваги. А от з точки зору гігієни – таке поєднання небажано, особливо якщо унітаз використовується як пісуар. Та й ширина ванночки не дуже вдала – занадто велика.

І на закінчення невеликий рада з особистого досвіду – не соромтеся спілкуватися з продавцями, сантехніками та іншими фахівцями – зазвичай справжні професіонали завжди грамотно і з задоволенням розповідають про тонкощі.

Дата: Четверг, 08 Октября 2009
Просмотров: 8073
Автор: vibir.org.uaПартнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014