(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Плиточні клеї

Популярні нині кахель, мозаїка, плитка з керамограніта і натурального каменя служитимуть вам багато років, якщо при їх укладанні використаний «правильний» клей. Інакше чекай неприємностей: в кращому разі подекуди «піде хвилями» або відвалиться облицювання, в гіршому — доведеться все переробляти. Тому до вибору клеїв для плитки слід віднестися дуже серйозно. Тим паче, що хороший клей коштує значно менше, ніж пристойна плитка (як, втім, і послуги майстра).
Щоб не помилитися, купуючи клей для плитки, фахівці рекомендують спочатку розібратися, де і як його можна застосовувати. Тут треба мати на увазі, що плиткові клеї діляться на дві групи. Першу утворюють клейові пасти (мастики), які продаються вже в готовому до застосування вигляді і є однорідною масою, що нагадує по консистенції густу сметану. Дані матеріали є водно-дисперсійними композиціями на основі полімерів, які твердіють лише після випаровування води. Вони мають відмінні склеювальні властивості, а після висихання утворюють достатньо міцний і еластичний шар. Але призначені клейові пасти, як правило, тільки для внутрішніх робіт. Фасують їх в пластикові або металеві відра різної ємкості (частіше всього до 5 кг).
Друга група плиткових клеїв — сухі суміші у вигляді порошку, що розчиняються водою. У їх склад входять мінеральні зв'язуючі (звичайно це різні марки цементу або гіпс), а також наповнювачі (кварцевий пісок, подрібнений доломіт, вапняки і ін.). На ці інгредієнти доводиться 95–99% клейової суміші. Все решта — різні модифікуючі добавки, що додають клейовому розчину ті або інші властивості. У рецептуру клеїв включають водоутримувачі, пластифікатори, піногасники, пігменти, регулятори схоплювання (прискорювачі і сповільнювачі), гідрофобізатори (водовідштовхувальні речовини) і інші корисні компоненти. У результаті один клей володіє підвищеною адгезією (прилипанням) і чудово тримає навіть важку великоформатну плитку; другий відрізняється великою еластичністю, завдяки чому підходить для облицювання поверхонь, що деформуються, зокрема підлоги з підігрівом; а третій — морозо
- і водостійкістю, що дозволяє використовувати його для обробки терас і балконів.
Мабуть, головними перевагами сухих цементно-піщаних сумішей перед клейовими пастами є придатність для зовнішніх облицювальних робіт, а також ціна. Відмітимо, що сухі суміші продаються розфасованими в мішки масою 5, 10 або 25 кг, так що завжди є можливість підібрати потрібну упаковку залежно від запланованого об'єму робіт.
«Універсали» і «специ»
Серед плиткових клеїв є склади, розраховані на проведення широкого спектру робіт. Такі клеї можна умовно віднести до розряду універсальних (багатоцільових). Їх застосовують для укладання плитки на поверхні, які не дають усадки і не деформуються.
Універсальними вважаються всі водно-дисперсійні мастики, використовувані для приклеювання керамічної і мозаїчної плитки, природного каменя, кахлів на бетонні, цегляні, гіпсокартонні поверхні. Як правило, клей наносять на підготовлену основу і розподіляють по робочій поверхні зубчатим шпателем. Витрата мастики залежить від того, наскільки рівна основа, а також від виду плитки. Наприклад, для плитки невеликих розмірів достатньо клейового шару в 1,5–2 мм, а для великоформатної треба шар потовще. До речі, орієнтовна витрата матеріалу обов'язково вказується виробником на кожній упаковці. Цементно-піщані клейові суміші в більшості своїй теж є багатоцільовими. До того ж вони, як було сказано вище, підходять не тільки для внутрішніх, але і для зовнішніх робіт.
На відміну від універсальних, спеціальні плиткові клеї призначені, як мовиться, для особливих випадків. Наприклад, якщо потрібно укласти плитку на підлогу з підігрівом. Або коли основа «складна» — стара плитка, фарба,
ДСП. Але у будь-якому випадку не буде зайвим провести простий тест. Приклейте дві-три плитки до основи і через дві доби спробуйте їх відірвати. Якщо спроба не увінчається успіхом, значить, клей вибраний відповідний і можна сміливо починати облицювальні роботи.

Ознайомлюючись з інструкціями по застосуванню плиткового клею від різних виробників, ви напевно зіткнетеся з тим, що одні і ті ж властивості сумішей і мастик іменуються по-різному. Неспівпадіння в термінах понад усе впадає в очі, якщо порівнювати анотації до імпортних і вітчизняних клеїв. Часто це пов'язано з особливостями перекладу. Але як би там не було, є сенс уточнити основні поняття.

Стійкість до ковзання. Клейовий розчин повинен володіти певними тиксотропними якостями, тобто мати густу, але пластичну консистенцію і достатній ступінь адгезії, щоб укладена плитка не сповзала. Більшість сучасних клеїв не дають ковзати плитці більш ніж на 0,5 мм, що відповідає європейським стандартам. Але також є клеї з підвищеною стійкістю до сповзання (не більше ніж на 0,1 мм). Зазвичай в анотації до них вказано, що клей придатний для укладання плитки методом зверху вниз.

Відкритий час роботи (час кіркоутворення) — це період часу, протягом якого нанесений шар клею зберігає всі свої робочі властивості, не покриваючись тонкою кіркою, і на нього можна класти плитку. Як правило, відкритий час роботи (або по-іншому час споживання) для клейових розчинів складає приблизно 10–20 хвилин, а для клеїв, що швидко схоплюються, — 5–10 хвилин. Перевірити, чи можна ще укладати плитку, дуже просто. Доторкніться до раніше нанесеного клейового шару — якщо клей залишається на пальцях, роботу можна продовжувати, якщо ж немає, то необхідно зняти старий шар і нанести новий.

Допустимий час коректування (точніше буде сказати, час коректування положення плитки) — часовий проміжок, протягом якого після приклеювання плитки її положення можна підправити, перш ніж почнеться схоплювання розчину. Клей повинен забезпечувати незначне переміщення плитки для її остаточного вирівнювання, але при цьому не дозволяти їй сповзати і змінювати своє положення.

Час придатності розчину до роботи (іменується також життєздатністю розчину) — це період часу, протягом якого приготований розчин зберігає всі свої властивості. Життєздатність стандартних клеїв зазвичай складає 1–4 години.

Відмітимо, що багато виробників плиткових клеїв в інструкції по застосуванню матеріалу також вказують час остаточного схоплювання розчину, коли можна приступати до затирки міжплиткових швів, і час повного твердіння клеїв.

Наше не гірше
Сьогодні в магазинах і на будівельних ринках можна зустріти безліч клейових складів для будь-яких видів плитки. Активному розширенню асортименту плиткових клеїв посприяли зарубіжні компанії, чия продукція має попит і до сьогодні.

Останніми роками до нас ввозяться з-за кордону головним чином спеціалізовані дорогі клеї. Відомі західні компанії надають перевагу відкривати в Україні власні заводи або спільні підприємства, де виготовляються найбільш ходові клейові склади. Ціни на таку продукцію, як правило, нижчі, ніж на аналогічну імпортну (дізнатися, де випущений той або інший клей іноземної марки неважко, якщо уважно прочитати написи на упаковці). Але і провідні вітчизняні виробники клеїв для плитки теж прагнуть не відставати. Вони освоюють сучасні технології, використовують кращі модифікуючі добавки, пропонуючи споживачам клеї високої якості за помірною ціною.

Дата: Воскресенье, 27 Сентября 2009
Просмотров: 4758
Автор: JeyBud.com.uaПартнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014