(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые

Капітальний ремонт санвузла

Ванна кімната і туалет, або, говорячи офіційною мовою, санвузол. Місце, яке він займає, складає всього 6-8% від загальної площі квартири, але по своїй важливості санвузол поза конкуренцією.

Можна уявити собі квартиру без якої-небудь кімнати або навіть без кухні (у "студіях" зазвичай кухні як такої немає – вона об'єднана з вітальнею), але абсолютно неможливо уявити собі житло без санвузла. Капітальний ремонт санвузла представляє досить складне технічне завдання, це не жарт. Довіряти цю роботу слід тільки висококваліфікованим фахівцям.

По-перше, якщо якість монтажних і обробних робіт хоч би частково може перевірити хто завгодно (наприклад, стіна крива, двері або вікна не закриваються, або плитка покладена нерівно), то якість монтажу водопроводу, каналізації і електрики ви на око перевірити не зможете.

А по-друге, результатом неякісної роботи може бути затоплення сусідів, каналізація, що постійно засмічується, коротке замикання в електропроводці через воду, що потрапила на неї, і т.п. серйозні неприємності.

Отже, починаємо ремонт ванни.

Якщо ви вирішили провести перепланування, то врахуйте, що це може вимагати узгодження у відповідних інстанціях, а на проекти, пов'язані із збільшенням площі санвузла, ви можете це саме узгодження і не отримати – офіційно, звичайно. Це пов'язано з різними нормами, які забороняють розміщення санвузлів над житловими приміщеннями і т.д.

Але припустимо, що етап всіх узгоджень ви благополучно оминули і приступили безпосередньо до ремонту.

Про підлоги, стелі і стіни у нас вже писалося немало, тому лише коротко нагадаю, що всі матеріали повинні бути вологостійкими, а на підлозі повинна бути гідроізоляція. До речі, з приводу гідроізоляції сантехнічної шафи (це місце, де знаходяться стояки водопроводу і каналізації). Це найнебезпечніше місце в плані протікань. Якщо цю саму гідроізоляцію там не зробити, то навіть при самій невеликому протіканні в шафі (а там знаходиться велика кількість різних з'єднань і замочних кранів) вода вмить пройде до сусідів знизу.

Проте якщо ви її там зробите, то з'явиться ризик іншого роду: у разі прориву труби стояка або несправності крана у сусідів зверху вся вода замість того, щоб по трубі стояка стекти вниз, поллється до вас в квартиру. Тому робити або не робити гідроізоляцію в сантехнічній шафі – питання, що називається, творче.

У ванній кімнаті також дуже важливо дотримати геометрію приміщення, інакше буде важко добре покласти плитку і правильно розмістити сантехнічне обладнання.

Електропроводка і електроустаткування

Ванна кімната і туалет накладають особливі вимоги на все, що так чи інакше пов'язане з електрикою. Важ санвузол ділиться на чотири зони. Для кожної з цих зон детально розписано, що там може знаходитися, а що немає і які вимоги до електроустаткування для кожної з цих зон. Електроустаткування, використовуване у вологих приміщеннях, повинне мати заземлення, проводка повинна бути трипровідною (фаза, нуль, земля). Світильники, розетки, вимикачі використовуються із ступенем захисту IP44.

Одна з нових вимог – система зрівнювання потенціалів.

Різних норм і правил, що відносяться до електроустаткування в санвузлах, дуже багато. Всі їх перерахувати в невеликій статті просто неможливо. У неспеціаліста практично немає шансів не порушити яке-небудь з них. Тому перед початком робіт інженером-електриком складається проект, який потім узгоджується в Енергонагляді. В тому випадку, якщо будівельники, які вам роблять ремонт, не можуть надати вам такий проект або просять за нього дуже дорого, проект і його затвердження можна замовити в спеціалізованій організації. Також цю послугу може надати інженер-електрик що експлуатує ваш будинок.

Можу порадити використовувати в санвузлі світильники 12-вольтів. Вони безпечні і на них істотно менше обмежень по розміщенню.

Водопостачання і каналізація

Для підведення гарячої і холодної води зараз використовуються сталеві, мідні, металлополімерні і поліпропіленові труби. Для каналізації – ПВХ-труби. Перекривають воду за допомогою кульових замочних вентилів. Якщо сантехніки використовують різьбові з'єднання, то важливо не замуровувати їх в стіну, щоб потім мати до них доступ. Зварні з'єднання сталевих труб необхідно загрунтовувати щоб уникнути корозії. Фільтри грубого очищення на водопровідні труби слід ставити в обов'язковому порядку щоб уникнути поломок дорогого сантехнічного устаткування. Фільтри краще всього встановлювати з дренажем, оскільки це полегшує їх обслуговування.

При підключенні рушникосушки "дитячою" помилкою є неправильне підведення гарячої води. Якщо сантехнік говорить, що в те місце, де ви хочете встановити рушникосушку, правильне підведення провести не можна, повірте йому і встановіть електричну.

Каналізаційні труби укладаються з нахилом близько 5% і по можливості без кутів в 90°.

Настійно рекомендую купувати всі труби і сантехнічну арматуру тільки відомих виробників і бажано в спеціалізованих магазинах. На нашому ринку це німецькі, італійські, бельгійські і французькі виробники. Наслідки покупки китайських підробок, якими забиті будівельні ринки, можуть бути просто катастрофічними.

Ревізійні лючки для обслуговування водопровідно-каналізаційної системи не повинні бути дуже маленькими, інакше втрачається їх сенс і у разі виникнення яких-небудь проблем доведеться ламати стіни.

Все це загальні моменти при монтажі водопроводу і каналізації, а взагалі все це повинно входити в сферу компетенції ваших сантехніків.

Переходимо до вентиляції. Ставити примусову витяжну вентиляцію слід обов'язково.

На що потрібно звертати увагу при покупці вентилятора?

Перше – потужність, вона повинна відповідати об'єму приміщення, друге – шум (вимірюється в децибелах). Обидві характеристики указуються на вентиляторі.

Сантехнічне устаткування.

Тут піде мова про змішувачі, водонагрівачі і т.д. Нічого утішливого в адресу вітчизняних виробників я сказати не можу. Вони, на жаль, поступаються провідним світовим виробникам практичним по всіх параметрах.

Для душу і ванни звернітьувагу на моделі з термостатом. У них є два регулятори. Одним регулюється температура, а іншим –тиск води. На мій погляд, виключно зручно.

Дизайн умивальників і ванн, як це не дивно, вражає різноманітністю, а от  якісні і коштують відповідно.

Зверніть увагу на зливні системи для унітазів, які вмонтовуються в стіну, і підвісні унітази для них.

Електроводонагрівачі. Вони діляться на проточні і накопичувальні. Проточні водонагрівачі мають менші розміри, але мають значно більшу потужність, чим накопичувальні. Вона може доходити до 16 кВт. В умовах великої кількості інших електроприладів в квартирі це може створити дуже велике навантаження на вашу електромережу. Крім того, ви навряд чи зможете укластися в нормативи по потужності, що існують для квартир. Тому особисто я предпочитаю накопичувальні водонагрівачі.

Порадити можу тільки одне: якщо ви живете не один (одна), купуйте накопичувальний нагрівач не менше 80 л.

Сподіваюся, що ці поради допоможуть Вам під час ремонту, при покупці матеріалів і при спілкуванні з будівельниками.
Дата: Воскресенье, 27 Сентября 2009
Просмотров: 4603
Автор: JeyBud.com.uaПартнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014