(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые
Кабіна Konfort80
2,604,00 €

Все про приватні басейни

Що може бути приємніше запливу рано вранці у власному басейні? Напевно, тільки вечірнє купання, коли особливо ясно відчуваєш своє повне злиття з природою -- запашним садом, свіжим повітрям і чистою, прозорою водою... І даремно багато хто думає, що подібна мрія недосяжна -- сьогодні практично кожен власник заміської ділянки може обзавестися персональною купальнею відповідно до власних фінансових можливостей і уявлень про комфорт.

Збери сам

Якщо Ви маєте намір жити за містом тільки в літній час, то облаштування капітального стаціонарного басейну в цьому випадку просто нерентабельно, адже ця складна гідротехнічна споруда вимагає немало засобів -- як на будівництво, так і на подальше утримання.

Набагато простіше і доступніше скористатися збірно-розбірними конструкціями. Їх нескладно зібрати навіть власними силами напередодні купального сезону, а восени з таким же успіхом демонтувати або залишити на зиму -  залежно від моделі.

Надувний басейн -- зручний і зовсім не дорогий засіб для відпочинку і оздоровлення як маленьких дітей, так і дорослих, що не втратили тяги до водних розваг.

Такі симпатичні по дизайну "жабники" виготовляються з вельми міцної ПВХ-плівки у вигляді подвійного чохла. Щоб конструкція була стійкою і витримувала дитячі "морські бої", кромку борту виробники оснащують порожнистою камерою, в яку за допомогою насоса, що додається, закачують повітря. Розміри подібних "трансформерів", як правило, невеликі: діаметр -- від 2,5 до 5 м, а глибина -- від 0,7 до 1,2 м. Встановлюються вони досить швидко, тільки потрібно поклопотатися, щоб басейн розміщувався на рівному, очищеному від каменів, віток і іншого сміття майданчику. При всіх перевагах надувних моделей (легкість монтажу, невисока -- у діапазоні $260-700 -- ціна, міцність), вони не підходять для тривалого використання, оскільки погано пристосовані для очищення води (вже через три дні вона починає "цвісти"). Втім, деякі виробники оснащують надувні басейни системою циркуляції, фільтрувальною установкою і іншими функціональними пристосуваннями, що дозволяє використовувати їх впродовж всього літнього сезону. Відповідно, і ціна задоволення в цьому випадку зростає (до $1000-1300).

Збірно-розбірні сезонні басейни призначені для використання протягом всього літнього періоду. В упакованому вигляді вони поміщаються в багажнику автомобіля, а їх монтаж легко здійснити протягом 1-1,5 години. Подібні конструкції не вимагають підведення інженерних комунікацій, що дозволяє розмістити їх на практично будь-якому місці ділянки (головне, щоб майданчик був рівним). Вибір таких басейнів зараз досить великий і основні відмінності між ними -- у використовуваних матеріалах і особливостях установки. Втім, існують відмінності і в концепціях фірм-виробників: одні роблять ставку на мобільність конструкції і зручність монтажу; інші ж, навпаки, прагнуть додати збірно-розбірному басейну властивості його стаціонарного побратима -- грунтовність, надійність, довговічність.

Не зупиняючись на конструктивних особливостях конкретних моделей, відзначимо, що в продаж вони поступають у вигляді готових до збірки комплектів, до складу яких входять напрявляючі стінки для їх установки, секційні кільця, бічні підсилюючі опори і внутрішній пластиковий пакет-чаша.

Стінки збірних басейнів, як правило, виготовляють з високоякісної листової сталі завтовшки 0,6-0,8 мм з багатошаровим антикорозійним покриттям. Дещо рідше застосовуються стінки з алюмінієвого сплаву з товщиною стрічки 1,5 мм. За допомогою стінок, верхніх і нижніх направляючих, опорних кілець, бічних ребер жорсткості і підпірних стійок створюється каркас, здатний витримати значні навантаження. Усередині нього і розміщується пакет з ПВХ-плівки завтовшки 0,6-1,5 мм, зварений на заводі у вигляді чаші, відповідної розміру басейну. Після наповнення його водою, плівку розрівнюють і фіксують на бортах кріпильним профілем -- пластиковим або металевим.

Окрім каркаса і пластикового пакету в комплект басейну входить наступне додаткове устаткування: фільтрувальна установка, що включає пісочний фільтр і насос з чотирьохпозиційним вентилем; скіммер (пристрій для очищення поверхні води від плаваючого сміття); форсунка подачі чистої води (тріска); сполучні шланги і сходи. Конструкція вуличних збірно-розбірних водоймищ, як правило, не передбачає донного зливу. Тому нерідко до перерахованих пристроїв додається водний пилосос, що дозволяє заощадити сили і час при відкачуванні води після закінчення купального сезону.

Оскільки такі басейни не заглиблюються в грунт, а розміщуються на поверхні землі, їх об'єм зазвичай невеликий -- до 22 куб. м, що, відповідно, робить їх доступними відносно вартості (близько $1000).

Збірно-розбірні морозостійкі басейни.

Не дивлячись на подвійну назву, їх фактично ніхто не розбирає, і басейни залишаються зимувати на вулиці. По конструкції вони схожі на сезонні, тільки тут застосовується міцніший, злегка гофрований сталевий лист завтовшки 0,6-0,7 мм і плівка завтовшки 0,6-0,7 мм. Стінки додатково підсилюються міцними профілями, тому чаші здатні витримати навантаження, що виникає при замерзанні води. Найбільш поширені форми таких басейнів -- кругла, овальна і "вісімка", оскільки саме такі контури природні для вигинів сталевої стрічки. Висота стінок створює глибину, оптимальну для звичайного плавання -- 1,2-1,5 м , іноді – 2 м. При цьому діапазон об'ємів надзвичайно широкий -- від "дитячого" в 4 куб. м до "олімпійського" 360 куб. м. Невеликі чаші, наприклад, діаметром 3,2 м і завглибшки 1,2 м переважно не заглиблюють в землю або роблять це частково. Споруди з висотою стінок 1,5 м по інструкції належить заглиблювати в грунт хоч би на 50 см, а завглибшки 2 м -- повністю. Крім того, такі великі басейни зазвичай вимагають ще і пристрою залізобетонної основи товщиною 15-25 см.

Діапазон цін на морозостійкі моделі досить широкий залежно від фірми, розмірів, форми і комплектації (від $1150 - 26 куб. м.

Як підтверджує практика, прослужать подібні конструкції не менше 7-10 років, проте лише при дотриманні певних експлуатаційних умов: не порушувати захисний шар, оперативно усувати протікання, вчасно підфарбовувати пошкоджені місця (особливо в зоні стиків, кріпильних отворів). В крайньому випадку, вкладиш-чашу можна замінити, причому зробити це зовсім нескладно.

Що стосується збірки басейну, то слід враховувати: установка "під ключ" істотно (у 2-3 рази) збільшує його вартість, особливо це стосується конструкцій частково або повністю заглиблених в грунт. Адже заздалегідь потрібно оцінити характер грунту і рівень залягання грунтових вод на вибраній для басейну ділянці. За несприятливих умов, швидше за все, буде потрібно створення дренажної системи, та і сам будівельний процес -- створення котловану, укладання залізобетонної плити товщиною 10-15 см, на якій проводитиметься збірка конструкції, вимагає участі професіоналів.

Щоб тіло і душа були молодими

Користь від купання на свіжому повітрі зросте в багато разів, якщо скористатися дуже популярним сьогодні басейном СПА. Цей вид персональної "купелі" призначений спеціально для водних "гурманів", що обожнюють поніжитися в струменях масажних гейзерів. СПА зручні тим, що їх не потрібно вмонтовувати, спеціально готувати майданчик для установки. Такі басейни схожі на великі ванни, і в літній період їх можна просто винести в сад. Установка полягає в тому, щоб прикотити на місце портативну купіль, вставити вилку в розетку і почекати, поки вода нагріється. Електронний термостат підтримуватиме на потрібному рівні температуру, скільки буде потрібно -- хоч цілу добу, а гідромасажні струмені можна запускати і вимикати у будь-який момент незалежно від режиму підігріву. Наприклад, в деяких басейнах використовується тепло його власного електродвигуна, а виготовлена за спеціальною технологією кришка зберігає тепло води про запас, коли в ємкості ніхто не плескався. Гідромасажні форсунки забезпечують глибокий, проникаючий масаж, причому за бажанням можна міняти напрям і силу струменя, а також додавати в неї бульбашки теплого повітря.

Дно СПА адаптоване під зручне положення тіла -- залежно від того, який масаж вибраний, можна комфортно напівлежати або сидіти. Над кожним сидінням розміщені спеціальні форсунки з різною дією. До речі, існує різниця між форсунками СПА і тими, якими оснащуються гідромасажні ванни джакузі.

У першому випадку застосовується спеціальна, з підвищеним лікувальним ефектом сила тиску -- дві атмосфери, тоді як в звичайному джакузі рідкість більше однієї. Крім того, в гідромасажних ваннах використовується водопровідна вода, а в СПА вона фільтрується до якості питної, завдяки спеціальній трубці для сріблення і вбудованому озонатору, що додає цілющість не тільки воді, але і повітрю над нею. Вся апаратура, що "включає" басейн, захована в його корпусі, а вбудований комп'ютер з панеллю управління дозволяє підтримати потрібну температуру -- 37-39 (лікувальна дія масажу знижується, якщо температура буде вища або нижча за норму).

У більшості моделей корпус виготовлений з акрилових смол за технологією, що повністю виключає небезпеку розшарування. Акриловій поверхні не страшні хімікати, жири і бактерії, вона стійка до ультрафіолетових і теплових випромінювань, не жовтіє і не вицвітає з часом. Крім того, вона приємна на дотик і не слизька (що важливо для безпеки дитячого купання). Багато виробників не втомлюються експериментувати в цьому напрямі.

Проте при всіх плюсах басейнів СПА (зносостійкість, компактність, простота установки, оздоровчий ефект, привабливий дизайн), існує головний мінус, стримуючий їх повсюдне розповсюдження -- досить висока вартість (найпростіші моделі обійдуться в $4000-5000, а супероснащені -- $17000 і вище.

Клад, заритий в землю

Стаціонарні, влаштовані раз і назавжди басейни поступово стають обов'язковим атрибутом заміського домоволодіння елітного рівня. Їх експлуатаційна надійність, довговічність і декоративна привабливість багато в чому залежать від точності зробленого ще на етапі проектування вибору конструктивних і обробних матеріалів. Чаша стаціонарного басейну може бути виготовлена з монолітного залізобетону, цегли, панелей (блоків), металевих листів, сучасних високоміцних полімерів. Вибір матеріалу визначає і особливості конструкції.

Розташування всесезонного басейну може бути різним -- у цокольному поверсі або підвалі будинку, а також на окремій ділянці присадибної території у вигляді відкритої або павільйонної конструкції. У будь-якому випадку, перед початком будівельної епопеї, в місці розміщення басейну необхідно провести дослідження з метою визначення здатності грунту і рівня підземних вод. Якщо вони залягають на глибині 0,5-1 м від поверхні землі, облаштовувати стаціонарне водоймище усередині будинку не рекомендується. В цьому випадку його слід встановити на окремому майданчику, віддаленому від основної будови. Призначену під будівництво ділянку необхідно заздалегідь осушити, а відведення вод від споруди повинне надалі здійснюватися через загальну дренажну систему території. Майданчик повинен бути рівним або з невеликим ухилом, а чашу басейну найнадійніше встановлювати на залізобетонній основі (незалежно від рівня грунтових вод і вибраного конструкційного матеріалу).

Конструкції і матеріали

Найбільш поширеним видом стаціонарних басейнів, не дивлячись на їх масивність і високу вартість, як і раніше залишаються конструкції з монолітного залізобетону. Технологія їх будівництва сьогодні настільки добре відпрацьована, що дозволяє виготовляти чаші найрізноманітніших форм і розмірів, придатні для експлуатації в найскладніших гідрогеологічних умовах. Процес зведення такого басейну складається з копання котловану, відливання чаші, її внутрішньої і зовнішньої гідроізоляції, обробки і монтажу інженерного устаткування.

Бетонна чаша, крім високої міцності - прекрасний матеріал для дизайнерських експериментів, оскільки їй можна додати найоригінальнішу конфігурацію і облицьовувати багатоколірною кахляною плиткою або скляною мозаїкою. Термін служби монолітного басейну, за умови грамотного проектування і якісного виконання будівельно-інженерних робіт, складає не один десяток років, істотно піднімаючи при цьому вартість землеволодіння. До певних обмежувальних чинників зазвичай відносять велику трудомісткість будівельних робіт і "фінішну" вартість "сімейної радості". Наприклад, ціна виконаного по скіммерній схемі прямокутного басейну із залізобетону (розмір 5,3х3 м), скромно обробленого плівкою ПВХ і оснащеного недорогою стаціонарною протитечією, складе, як мінімум $12000.

Доступніший варіант -- зварний поліпропіленовий басейн.

Конструкція такої споруди проста, проте встановлювати його повинні лише фахівці. Поліпропілен -- це екологічно чистий, міцний і стійкий до атмосферної дії пластик завтовшки від 6 до 15 мм, який випускається спеціально для басейнів. За допомогою цього матеріалу вдається скоротити об'єм будівельних робіт. Наприклад, при заливці бетоном простору навколо чаші не потрібна внутрішня опалубка, оскільки її функції з успіхом виконує поліпропілен. Витрати в цьому випадку знижуються ще і тому, що немає необхідності застосовувати гідро-, теплоізоляційні матеріали: зварена з листів поліпропілену чаша повністю герметична, володіє низькою теплопровідністю і не потребує обробки. Істотно спрощується і установка функціонального устаткування -- зливів, форсунок, протекторів і т.п.

Коли гідрогеологічна обстановка на ділянці украй несприятлива (у разі пучинистих грунтів, високого рівня підземних вод, великої глибини промерзання), виручить кесонний басейн.

Кесон - це герметичний, зварений із сталі завтовшки 3-10 мм, зовнішній корпус чаші, який значно підвищує міцність басейну при виникненні навантажень і захищає всю конструкцію від протікань. Щоб металевий кесон служив довго, з обох боків його ретельно обробляють гідроізоляційними і антикорозійними складами. Потім усередині кесона відливають залізобетонну чашу або обштукатурюють стінки з використанням армуючої металевої сітки. У обох випадках внутрішня поверхня чаші ретельно гідроізолюється.

З сказаного ясно, що кесонні басейни дуже дорогі, але при цьому вони вважаються найнадійнішими і довговічнішими серед своїх побратимів. Іноді кесони виготовляються з поліпропілену. При ціні 1 кв. м пластика в $55 і вартості робіт, що становить приблизно 30% від вартості матеріалів, басейн обійдеться помітно дешевше бетонного. Проте із-за великої відмінності температурних коефіцієнтів лінійного розширення пластика і бетону в днищі чаші може виникнути сильна внутрішня напруга. А чи витримає подібні випробування конструкція, ще належить перевірити на практиці.

Ще один варіант стаціонарного басейну - збірний-секційний або, як його ще називають, модульний.

На відміну від вуличних збірно-розбірних конструкцій він збирається з окремих модулів раз і назавжди. Секції можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі, пластика, дюралюмінію і навіть дерева, просоченого особливими ламінуючими консервантами. Способів кріплення секцій між собою багато - це всілякі клейові, болтові і замкові з'єднання, вид яких залежить як від фірми-виробника і конструкції басейну, так і від матеріалу секцій. Самі панелі мають коробчату конструкцію з ребрами жорсткості, що підвищує несучу здатність чаші. Герметичність ванни забезпечується завдяки ПВХ-плівці завтовшки 0,5-1,5 мм. Залежно від розміру і конструкції секцій форма чаші може бути прямокутною, багатокутною, овальною. Модульні басейни можуть влаштовуватися і  завглибшки -- від 1,2 до 1,8-2,4 м, що дозволяє організувати зону для пірнання.

Майже всі моделі подібних споруд потребують повного або часткового заглиблення, тому без залучення фахівців справитися з їх збіркою самостійно, швидше за все, не вийде. Вартість подібних споруд залежно від матеріалу, розмірів, устаткування може в окремих випадках "наздоганяти" вартість бетонних конструкцій.

Сучасний рівень техніки і сучасних технологій дозволяють значно урізноманітити комплекс водних процедур: у басейні можна передбачити пристрій водопадів, фонтанів, підводних гейзерів, устаткування для гідромасажа і масажні сидіння, підводне освітлення, пластикові гірки, навісні і вбудовувані протитечії і багато іншого. Тик популярності в Європі переживають зараз так звані зони «Wellness», на які розбивається басейн (з англ. wellness -- хороше самопочуття). Подібне планування включає зону розслаблення (де розташовуються підводні гейзери), активного відпочинку (пристрій протитечії), а також масажну. У так званій дитячій зоні можна влаштувати обвідну річку, поставити грибки, фонтанчики і т.д.

Якщо стаціонарний басейн не використовуватиметься взимку, перед настанням заморозків його консервують. Спочатку чашу очищають за допомогою водяного пилососа, потім воду фільтрують протягом двох-трьох годин, після чого її рівень опускають нижче за стінні заставні деталі. Фільтрувальну установку демонтують, а в басейн поміщають компенсатори об'ємного розширення. Але всі турботи про технічний стан басейну, у тому числі і його консервацію на зимовий період, краще довірити сервісним службам спеціалізованих компаній. Тоді басейн прослужить багатьох років.

Корисні доповнення

Устаткування для підтримки чистоти води.

До цієї групи входить, перш за все, фільтруючий пристрій. Фільтрацію проводять, ні в якому разі, не просто так: воду очищають від пилу і сміття, щоб потім злити назад в басейн. Качає її спеціальний фільтруючий насос, потужність якого підбирається індивідуально залежно від розмірів басейну і коливається в межах від 0,75 до 1,5 кінських сил. Скіммер і донний злив -- пристрої поверхневого і донного переливу води. Скіммер розташовується на бічній стінці басейну, через нього віддаляються забруднення, плаваючі на поверхні. Пристрій донного зливу позбавляє від затонулого сміття. Обидва вони (і донний злив, і скіммер) підключені до системи фільтрації.

Дах.

Сьогодні дуже актуально влаштовувати над басейнами дахи, оскільки вони дозволяють насолоджуватися купанням в будь-яку погоду і перешкоджають забрудненню води опалим листям, вітками і т.п. Дахи бувають найрізноманітніші за формою і матеріалом. Особливо популярні пластикові павільйони у вигляді надувних куль. Вони збираються за спеціальною технологією, надійно закріплюються і дають можливість із задоволенням плавати в басейні під дощем або під пекучим сонцем, пропускаючи тільки ультрафіолетові промені. Дах може "роз'їжджатися" в різні боки, піднімати свої "боки" вгору або згущуватися за допомогою ручного або електричного приводів. Виготовляється вони або з алюмінієвих перегородок з подвійними (завтовшки 6 мм) полікарбонатними вітражами, або з поліметакрилату (4 мм).

Покриття для води.

Вони розрізняються залежно від призначення (одні покликані перешкоджати попаданню в басейн пороху і бруду, інші -- зберігати тепло води). Сезонні покриття (літні) виготовлятися в основному з поліетилену. Вони легкі і зручні в експлуатації, але часто не витримують ваги дощової вологи, що накопичилася. Гумові покриття в цьому відношенні набагато міцніші, а деякі вироби забезпечені спеціальною сіткою, що дозволяє по ним ходити.

Обробка води.

Існують різні способи знезараження води: озонування, обробка активним киснем, іонами срібла і міді, ультрафіолетовими променями, ультразвуком, бромування і ін. Проте найбільш ефективним і економічним засобом як і раніше вважається хлор (у відкритих басейнах фахівці рекомендують застосовувати тільки його). Решта методів може використовуватися спільно з внесенням препаратів хлору. Хімічні препарати додають у воду вручну, за допомогою напівавтоматичних дозаторів або автоматичних станцій.
Дата: Воскресенье, 27 Сентября 2009
Просмотров: 10043Партнери
111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014