(032)251-21-61

 
Корзина пуста.
Рекомендуемые
Кабіна Ares1
2,268,00 €

Типи і характеристики котлів
В даний час при проектуванні і будівництві нового сучасного житла і реконструкції старого спостерігається тенденція переходу від великих центральних котелень до автономних систем, які забезпечуючують теплом окрему будівлю, або квартиру.

Однією з переваг автономних систем теплопостачання, що включають опалювання об'єкту, забезпечення потреб мешканців гарячою водою, підігрів «теплої підлоги», є можливість створення комфортних умов окремого житла.


Отже, поговоримо про найбільш популярну альтернативу центральному опалюванню – котлах. По вигляду теплоносія котли діляться на парові і водонагріваючі (залежить від того, в якому стані отримуємо воду на виході з котла — у вигляді пари або води, нагрітої до високої температури). Котли мають або одноконтурну систему, що дозволяє здійснювати тільки опалювання приміщення, або двоконтурну, яка дає можливість не тільки обігрівати приміщення, але і підігрівати проточну воду. За типом використовуваного палива котли бувають електричні, газові, рідкопаливні, твердопаливні, комбіновані.

ЕЛЕКТРИЧНІ

Електричні котли призначені для опалювання будь-якого приміщення і можуть використовуватися як у вигляді основного, так і резервного джерела тепла.

Основними елементами електричного котла є теплообмінник, що складається з бака з електронагрівачами (тенами), а також блок управління і регулювання. Вони безпечні і екологічні, прості в експлуатації і монтажі, мають невеликі габарити і достатньо легку вагу, що дозволяє заощадити місце в будинку, а також не вимагають для установки окремого приміщення (котельні). Проте електричні котли передбачають додаткову витрату електроенергії, можуть володіти недостатньою потужністю для обігріву великих приміщень (більше 100 м2), а перебої з електрикою не дозволять забезпечити безвідмовну роботу такого котла. Залежно від потужності (3—120 кВт) вартість електричного котла вітчизняного виробництва — від 100 у. е., імпортного — від 450 у.о.

ГАЗОВІ

Існує два типи газових котлів — одно- (опалювання), двоконтурні (опалювання плюс гаряча вода). За типом виконання — підлогові і настінні. Останні у свою чергу поділяються на атмосферні (з відведенням продуктів згорання через димар) і турбіровані (з відведенням продуктів згорання через стінку, на якій встановлений котел) з відкритою і закритою камерою згорання.

При монтажі опалювального приладу настінного виконання споживач отримує котел невеликих габаритних розмірів з естетичним зовнішнім виглядом, що прекрасно вписується в інтер'єр. Настінні газові котли достатньо компактні і містять в собі всі необхідні елементи для роботи нормальної котельні, а саме — пальник, теплообмінник, пристрій управління, один або два циркуляційні насоси, розширювальний бак, манометр, термометр, систему, що забезпечує безпечну роботу котла. Їх ще називають міні-котлами. На ринку ці котли з'явилися зовсім недавно, але вже мають своїх шанувальників.

Потужність настінних газових котлів коливається від 7 до 30 кВт, що дозволяє забезпечити систему опалювання гарячою водою приміщення площею від 50-300 м2. Серед незаперечних переваг настінних газових котлів — простота в експлуатації, зручність монтажу, компактність, універсальність і дешевизна палива.

Завдяки своїй універсальності настінні газові котли здатні виконувати будь-які завдання. Наприклад, якщо потреби в гарячій воді достатньо великі, можна встановити котел з вбудованим бойлером, а у разі, коли є декілька точок водозабору, що працюють одночасно, можливе підключення бойлера більшого об'єму (100—200 л). В порівнянні з попереднім типом котлів вони займають більше місця і, ще один мінус, збільшують витрату газу.

Існують моделі з природною і примусовою тягою. Моделі з примусовою тягою обладнані вентилятором, за допомогою якого продукти згорання виводяться на вулицю через так званий коаксіальний димар, що часто називається «труба в трубі». По внутрішній трубі виводяться продукти згорання, а по зовнішній поступає повітря, що відповідно виключає спалювання кисню в приміщенні, де знаходиться котел.

Більшість настінних газових котлів оснащені автоматикою, що створює максимальну безпеку їх роботи. Так, при зникненні полум'я блокується подача газу, при аварійному підвищенні температури води в котлі він відключається і т.д.

Вартість настінних газових котлів вітчизняних виробників – від 200 у. е., зарубіжних – від 600 у.о.

РІДКОПАЛИВНІ

По своїх характеристиках і продуктивності рідкопаливні котли дуже близькі до газових, різниця лише у вигляді використовуваного палива. У рідкопаливних котлах використовується мазут або дизельне паливо. Раціональніше застосування такого типу котлів для опалювання будівель за відсутності газопроводу. Так, при мінімальній потужності до 10 кВт котел обігріває будинок площею до 100 м2.

Проте при їх використанні виникає необхідність в окремому приміщенні (котельні), а також з'являються незручності, пов'язані із зберіганням палива. Рідкопаливні котли перевищують газові по кількості шкідливих викидів і у разі збоїв в роботі можуть виробляти велику кількість чадного газу. Тому при виборі такого котла слід звертати увагу на наявність і якість захисної автоматики. Коштує імпортний рідкопаливний котел в середньому 490 у.о. і до нього пальник — від 370 у.о.

ТВЕРДОПАЛИВНІ

Історія опалювання житла дровами налічує не одну сотню років. Проте і сьогодні твердопаливні котли не втратили своєї актуальності, особливо там, де відсутній газопровід і неможливе зберігання рідкого палива або ж бувають перебої з електрикою.

До твердого палива, на якому працюють котли даного типу, відносяться дерево (дрова), вугілля, кокс, брикети. Автономність і невисока вартість палива забезпечують постійний попит на ці типи котлів. Вони екологічні і доступні за ціною. Недоліки таких котлів очевидні — вони не можуть працювати повністю в автоматичному режимі (паливо необхідно періодично завантажувати в котел), мають невисоку потужність і для них потрібне постійне завантаження палива. На ринку можна зустріти котли, що працюють як на всіх видах твердого палива, так і на якому-небудь одному, але при цьому з вищим ККД. Вартість таких котлів — від 800 у.о.

КОМБІНОВАНІ

Основною перевагою комбінованих котлів є їх універсальність. Вони можуть працювати на всіх (або два-три) видах палива, причому можна комбінувати, вибираючи найбільш вдале поєднання можливостей котла, наприклад, тверде паливо і газ. Таке поєднання актуальне у випадках, коли очікується підведення газу. Можна доповнити такий котел Теном (теплоелектронагрівачем) на випадок, якщо закінчилося тверде паливо, а можливості його доставки обмежені. Але це навантаження на електромережу необхідно враховувати ще при проектуванні.

Основний недолік комбінованих котлів — досить високі ціни як на самі котли, так і на установку, ремонт, управління. Ціна комбінованого котла — від 950 у.о. Діапазон цін на такі котли достатньо широкий — все залежить від вартості пальника і додаткового устаткування.

ВИБІР

Котельне устаткування на українському ринку в основному представлене зарубіжними виробниками: Ariston, Biasi, Beretta, Fondital, Ferroli (Італія), Bosch, Buderus (Німеччина), CTC (Швеція), Frisquet (Франція), Kiturami, Lotte (Південна Корея), Modratherm (Словаччина), Mora, Dakon, Protherm (Чехія), Rinnai (Японія), Roca (Іспанія), Saunier Duval (Франція), Vaillant, Viessmann (Німеччина) та інші. Вітчизняні виробники – це «Геліос», «Титан», НВО «Газифікатор» і ін.

При виборі котельного устаткування необхідно визначитися з виглядом палива, потім підібрати оптимальну потужність котла, який зможе ефективно обігріти приміщення з мінімальними затратами палива. Приблизно потужність казана визначається співвідношенням 1 кВт потужності казана на 10 м2 опалювальної площі при висоті приміщення 3 м. Рекомендується вибирати котел із запасом потужності близько 15—20 %. Потім визначитися із завданнями, які повинен виконувати котел: буде це тільки опалювання приміщення або ж необхідно ще здійснювати гаряче водопостачання. Від цього залежить, який тип котла необхідний — одноконтурний або двоконтурний (що у свою чергу позначиться на вартості). Крім того, обов'язково зверніть увагу на автоматику, яка повинна забезпечувати безпечну, економічну і надійну роботу устаткування. Зрозуміло, остаточний підбір устаткування слід довірити професіоналам.

Дата: Воскресенье, 27 Сентября 2009
Просмотров: 8859
Автор: JeyBud.com.uaПартнери
Дуже ефективно працюють парапетні газові котли 111
Рассылка
E-Mail:
Новости
16.02.2010
Новинка в магазині!!! Радіатори REGULUS
Мідно-алюмінієві радіатори "REGULUS-system" - це радіатори конвективного типу, призначені для установки, як системах центрального опалювання, так і в приватних котеджах, обладнаних ...
23.01.2010
Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem.
BREM Новинка у нашому магазині! Насолодитеся обігрівачами і полотенцесушителями Brem. Сьогодні вони в найкрасивіших будинках! Вибрані архітекторами, дизайнерами, обрані людьми які знають толк в ...

Інфо про групу

Группа: Гість
FAQ
29.01.2010
Гідромасаж сприяє поліпшенню кровообігу, стимулює циркуляцію лімфи.
29.01.2010
Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він ...
KOMFORT - сантехніка для вас! © 2009-2014